27.12.2013

TC eMap® Produktem Innowacyjnym dla Logistyki, Transportu i Produkcji

Moduł kalkulacyjno-trackingowy firmy TimoCom został wyróżniony przez specjalistów z branży

(1)

W środę, 11 grudnia 2013 roku, podczas Gali Logistyki i Transportu, dyrektor polskiego przedstawicielstwa firmy TimoCom Dariusz Korbut, odebrał nagrodę dla Produktu Innowacyjnego dla Logistyki, Transportu i Produkcji. Tytułem tym uhonorowano wprowadzony na rynek w czerwcu 2013 roku nowy TC eMap® - czyli mapę łączącą rozwiązania kalkulacyjne i trackingowe.

Produkty, które mają szansę na zwycięstwo w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, muszą cechować się technologiczną i rynkową innowacyjnością, a także powinny przynosić znaczne korzyści ich użytkownikom. Taki właśnie jest TC eMap® firmy TimoCom. Program umożliwia bowiem monitorowanie na jednej mapie pozycji pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne. Takiego rozwiązania dotąd na rynku nie było. TC eMap® zwiększa transparentność przewozów, sprawiając, że stają się one znacznie bardziej bezpieczne. Obecnie z programem zintegrowanych zostało już 69 dostawców telematycznych, w tym 17 z Polski,  a ich liczba wciąż rośnie, ponieważ kolejne systemy są w trakcie oczekiwania na integrację.

Koniec chaosu
Przed pojawieniem się TC eMap® nadawcy towarów i spedytorzy, którzy jak wiadomo często korzystają równocześnie z usług wielu różnych firm transportowych, byli zmuszeni do poświęcania znacznej ilości czasu na zdobywanie informacji o aktualnych pozycjach pojazdów przewożących ich towary. Musieli albo każdorazowo telefonować do poszczególnych przewoźników, albo uzyskać od każdego z nich osobny login i hasło do ich systemów telematycznych. Wiązało się to nie tylko z koniecznością czasochłonnego i uciążliwego przelogowywania się zleceniodawców pomiędzy różnymi platformami telematycznymi, ale także z obawą usługodawców o wyciek poufnych informacji. Udostępnienie haseł do logowania zawsze wiąże się z ryzykiem przechwycenia danych przez nieupoważnione osoby, czy też firmy. TC eMap® umożliwia wyeliminowanie tego problemu. Zleceniodawcy zyskali, dzięki niemu, możliwość wygodnego monitorowania wielu transportów na jednej mapie. Coraz więcej firm tej możliwości oczekuje. Dlatego przewoźnicy, którzy udostępniają swoje pojazdy do trackingu, zwiększają konkurencyjność swojego przedsiębiorstwa. Sygnalizują bowiem kontrahentowi, że nie ma nic do ukrycia i są godni zaufania.

Motywacja
Konkurs na Produkt Innowacyjny dla Logistyki i Transportu organizowany jest przez czołowe na rynku polskim wydawnictwo Eurologistics już od 9 lat. Ma on na celu nagradzenie nowatorskich rozwiązań, które pojawiają się na rynku TSL. "Wyróżnienie przyznane przez Kapitułę konkursu jest dla nas bardzo cenne. Już na etapie projektowania chcieliśmy, by TC eMap® dał naszej branży coś zupełnie nowego i jak widać nasz cel został osiągnięty" - mówi Dariusz Korbut, dyrektor przedstawicielstwa TimoCom na Polskę, kraje WNP i kraje Bałtyckie. Sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania ze strony dostawców telematycznych, którzy szybko zrozumieli jak ważna dla branży transportowej jest idea powstania zupełnie nowej mapy. "To dzięki ich zaufaniu mogliśmy wdrożyć projekt w życie i za to bardzo im dziękujemy" - dodaje Dariusz Korbut. Nagroda dla Produktu Innowacyjnego dla Logistyki i Transportu nie jest jednak dla TimoCom wieńcem laurowym, lecz przeciwnie, jest motywacją do dalszego tworzenia produktów i rozwiązań, które pozwolą trwale zwiększać wydajność pracy każdego przedsiębiorstwa.

Pobierz informację prasową
Do góry