06.01.2015

Silny związek dzięki TC Connect

Combinex B.V. oszczędza czas i pieniądze dzięki rozwiązaniu stworzonemu przez TimoCom

(3)

Düsseldorf, 05-01-2015 – Dla branży transportowej i logistycznej nadchodzą lepsze czasy. Obecnie firmy chcąc angażować się w światowy handel i odnosić na tym polu sukcesy, potrzebują innowacyjnych oraz inteligentnych rozwiązań. Wiele z nich od dawna charakteryzuje elastyczność, efektywność i szybkość działania. Również holenderskie przedsiębiorstwo Combinex B.V. zoptymalizowało wykorzystanie swojej międzynarodowej floty. Ten ogólnoeuropejski specjalista od transportu wykorzystuje interface TC Connect firmy TimoCom w celu połączenia własnego programu spedycyjnego I-Teq z giełdą TC Truck&Cargo®. Dzięki takiej możliwości oferty pojazdów i frachtów są automatycznie przekazywane z wewnątrzfirmowego programu TMS bezpośrednio do giełdy transportowej. Tym samym firma oszczędza zarówno czas jak i pieniądze.

 

Interface ułatwia codzienną pracę dysponentów

Combinex B.V. to jedno z ważniejszych przedsiębiorstw spedycyjnych w Holandii. Organizuje transport zarówno lądowy, jak i powietrzny oraz morski na terenie całej Europy. Ponadto zapewnia pełną paletę usług w łańcuchu dostaw - od zamówienia, przez listy przewozowe CMR aż po ubezpieczenie i formalności celne -  zarówno dla ładunków częściowych jak i kompletnych. Każdego dnia aż czterdziestu pracowników w wielu różnych językach, buduje międzynarodową sieć klientów firmy. Dzięki efektywnej współpracy z TimoCom przy wykorzystaniu TC Connect, przedsiębiorstwa przewozowe mają możliwość jeszcze szybszego dostępu do ofert frachtowych zleceniodawców. Przy pomocy interfejsu wystarczy jedynie wprowadzić zlecenie do wewnętrznego programu spedycyjnego, a ono automatycznie pojawi się na giełdzie, wraz ze wszystkimi szczegółami jak na przykład rodzaj nadwozia. Nie trzeba więc wpisywać danych podwójnie. "Dzięki temu nasi pracownicy pawie natychmiast odbierają telefony od zainteresowanych usługodawców. Takie rozwiązanie znaczne ułatwia pracę i zapewnia firmie szybszy rozwój", mówi Hans de Visser, Manager Operacyjny firmy Combinex B.V. Integracja giełdy i programu spedycyjnego firmy nastąpiła w sierpniu 2014 roku, a wkrótce potem można było już odczuć optymalizację procesów. "Chcemy być stale obecni na rynku i wykorzystywać każdą możliwość ułatwienia naszym dysponentom codziennej pracy", komentuje Visser.

 

Automatyzacja zapewnia większe szanse na rynku

Combinex B.V. oferując dużą ilość frachtów na giełdzie TC Truck&Cargo®, a także będąc jednym z najważniejszych spedytorów nie tylko w Holandii, ale i w Europie, zwrócił się do TimoCom z prośbą o możliwość automatycznego przenoszenia swoich ofert na giełdę. "To zupełnie zrozumiałe życzenie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę kilkaset ofert dziennie wprowadzanych przez  Combinex B.V. do giełdy", mówi Marcel Frings, Chief Representative TimoCom. "Cieszymy się, że propozycja użytkowania TC Connect przekonała tego znaczącego na rynku spedytora", kontynuuje Frings. Combinex B.V. już w 2006 roku zaufał giełdzie transportowej TC Truck&Cargo®. "TimoCom stał się naszym wieloletnim i godnym zaufania partnerem, który oferuje nam różnorodność ofert również w przypadku zleceń krótkoterminowych i wykazuje się dużą elastycznością", podsumowuje Visser. Dodatkowo dzięki użytkowaniu tej platformy klient ma dostęp  do ponad 33.000 sprawdzonych usługodawców transportowych. "Niezawodność jest naszym priorytetem, dlatego codziennie współpracujemy nawet ze 150 sprawdzonymi firmami transportowymi i wciąż szukamy nowych atrakcyjnych partnerów biznesowych", mówi Visser. Również TimoCom ceni wysokie wymagania jakościowe. Marcel Frings życzy sobie, aby w przyszłości współpraca z Combinex B.V. była nadal tak bliska i owocna. Jedno jest pewne: "Dzięki naszym rozwiązaniom biznesowym korzyści w branży TSL mogą odnieść także inne przedsiębiorstwa."

Pobierz informację prasową
Do góry