30.04.2013

Rozwiązanie trackingowe od TimoCom sprawia, że interesy stają się bardziej wydajne i bezpieczniejsze

Przejrzystość na wszystkich drogach

(1)

Düsseldorf 2013-04-30. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów, dotyczących zapowiedzianego na początek czerwca wprowadzenia na rynek unowocześnionej wersji zintegrowanego modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® zawierającego funkcję monitorowania pojazdów. Nowy produkt zostanie po raz pierwszy zaprezentowany opinii publicznej podczas Targów Transportu i Logistyki w Monachium. To właśnie tam osoby zainteresowane nowościami w branży TSL będą mogły zapoznać się z interfejsem programu.

Odświeżony TC eMap® wyróżnia się innowacyjnością i doskonałą przejrzystością. Nawet wówczas, gdy użytkownik będzie chciał zobaczyć na mapie dziesięć lub więcej pojazdów monitorowanych przez różne systemy telematyczne. To jest właśnie jedna z najistotniejszych cech nowego produktu TimoCom: możliwość zlokalizowania pojazdów bez względu na to, kto jest producentem poszczególnych rozwiązań telematycznych. W celu prostszego identyfikowania samochodów, każdemu nadajnikowi GPS można przypisać indywidualną nazwę, która ukaże się zarówno w przynależącej do pojazdu etykiecie wewnątrz mapy, jak i w zestawieniu. Jedno kliknięcie powoduje wyświetlenie się zapisanych danych kontaktowych. W ten sposób, gdy zajdzie potrzeba, będzie można natychmiast nawiązać kontakt.

Rozwiązanie trackingowe obejmujące wielu producentów
Znany jest już rodzaj i zakres systemów telematycznych, których będzie można używać wraz z nowym TC eMap® . Na początku będzie to blisko 20 najbardziej popularnych europejskich producentów. Lecz na tym się nie skończy: „Rozpoczynamy od współpracy z najczęściej wybieranymi przez przewoźników dostawcami systemów telematycznych. To nie oznacza jednak, że na tym się zakończy. Jeżeli klient używa systemu, który nie został dotąd zintegrowany z naszym TC eMap® , może nas o tym powiadomić. Skontaktujemy się z jego usługodawcą, aby jak najszybciej włączyć mu dostęp do naszego rozwiązania trackingowego“, wyjaśnia Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom.
Dzięki temu, że możliwość śledzenia pojazdów obejmuje wielu producentów, TC eMap® jest szczególnie interesujący dla małych usługodawców i przewoźników. Każdy pojazd można bowiem łatwo zlokalizować za pomocą TC eMap®, nawet jeśli współpracuje się z wieloma różnymi zleceniodawcami. Tym samym przewoźnik sygnalizuje swojemu kontrahentowi, że jest godny zaufania i bezpiecznie dostarczy towar z punktu A do punktu B. „Zleceniodawcy mogą już przed nawiązaniem kontaktu zobaczyć, czy dany przewoźnik udostępnia swoje pojazdy do monitorowania“, wyjawia Frings, „Wprowadzając ciężarówkę do systemu usługodawca będzie mógł zaznaczyć, iż umożliwia ich śledzenie w TC eMap® .“

Sprawdzone funkcje TC eMap®- zostaną zachowane
Wprowadzenie nowego rozwiązania trackingowego w TC eMap®nie spowoduje zniknięcia dotychczasowych funkcji, jak łatwej kalkulacji kosztów czy planowania trasy. Tym samym użytkownicy zachowają możliwość szybkiego i prostego ustalenia trasy bezpośrednio z poziomu oferty ładunku zamieszczonej w giełdzie transportowej TC Truck&Cargo®. Poza tym już podczas planowania trasy za pomocą modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® będzie można zobaczyć aktualne informacje dotyczące ruchu drogowego na danej drodze. W ten sposób użytkownicy już przed obliczeniem kosztów przejazdu będą mogli sprawdzić, czy wybrana trasa jest rzeczywiście najlepsza. Nadal można będzie obliczyć koszty przejazdu oraz koszty dodatkowe (jak np. myto) dla danej trasy.

Pobierz informację prasową
Do góry