29.09.2014

Premiera na targach IAA: Platformy TimoCom dostępne poprzez aplikację mobilną

Dostawca giełdy transportowej umożliwia mobilny dostęp do swoich produktów

(1)

Düsseldorf, 29.09.2014 – Dla przedsiębiorstw transportowych ważne jest znalezienie ładunku powrotnego, jeszcze zanim pojazd zostanie rozładowany. Z kolei zleceniodawcy często poszukują sposobu na oferowanie zleceń w sytuacji, gdy znajdują się poza biurem. Branży logistycznej brakuje dobrych i bezpiecznych rozwiązań, umożliwiających codzienne realizowanie umów transportowych przy pomocy takich urządzeń jak tablet czy smartfon. I właśnie tę lukę wypełnił TimoCom. Po raz pierwszy mobilna wyszukiwarka ofert frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych jest prezentowana podczas targów IAA Nutzfahrzeuge w Hanowerze, które rozpoczęły się 25 września.

Od tej chwili, chcąc znaleźć lub skutecznie zaoferować ładunek, nie trzeba już będzie bezustannie tkwić przy komputerze stacjonarnym.  Lider wśród giełd transportowych w Europie rozbudował bowiem swoją bezpłatną aplikację barometru transportowego o dostęp do wszystkich swoich platform. Poprzez integrację aplikacji z kluczem bezpieczeństwa TC Login, klienci TimoCom w każdej chwili mogą zalogować się do swojego konta - niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Po zalogowaniu natomiast mogą mobilnie korzystać ze wszystkich wybranych przez siebie produktów. Dzięki temu możliwe będzie szukanie nowych zleceń w TC Truck&Cargo® już w trakcie rozładunku pojazdu, a także natychmiastowe udostępnienie go do monitorowania nowemu zleceniodawcy za pomocą platformy trackingowej TC eMap®. Z kolei w sytuacji odmowy przyjęcia towaru, dzięki giełdzie magazynowej możliwe będzie szybkie znalezienie odpowiedniego miejsca dla danego towaru. I nie ma znaczenia czy do realizacji mobilnych transakcji używać się będzie tabletu czy smartfona. Aplikacja barometru transportowego jest dostępna dla wszystkich systemów operacyjnych, takich jak Android, iOS czy Windows.

 

Bezpieczeństwo przez duże "B" - także w wersji mobilnej

"Największym wyzwaniem było zapewnienie równie wysokich standardów bezpieczeństwa podczas mobilnego korzystania z naszych produktów, jak przy dotychczasowej, stacjonarnej wersji", mówi Marcel Frings, Chief Reperesentative firmy TimoCom. To jakże ważne założenie zostało osiągnięte dzięki wprowadzeniu w aplikacji dodatkowych poziomów zabezpieczeń. Przede wszystkim logowanie do mobilnej wersji programu odbywa się poprzez dobrze wszystkim znany klucz bezpieczeństwa TC Login. Dodatkowo, chcąc korzystać mobilnie ze swojego konta, należy podać swój indywidualny kod PIN.  "Działa to na podobnej zasadzie jak karta do bankomatu, tyle że jest jeszcze bardziej bezpieczne", wyjaśnia Frings. "TC Login, indywidualny kod PIN i konkretne urządzenie mobilne są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli pojawi się niezgodność przy którymś z tych elementów, zalogowanie się do TimoCom nie będzie możliwe. To tak, jakby moja karta bankowa w połączeniu z moim pinem funkcjonowała tylko i wyłącznie na jednym, określonym bankomacie. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa naszym użytkownikom."

 

Zawsze i wszędzie aktualne informacje z rynku transportowego

Jako że aplikacja barometru transportowego jest zintegrowana z giełdą, wszyscy jej użytkownicy mają dostęp do aktualnych informacji dotyczących sytuacji na europejskim rynku transportowym. Zyskują dzięki temu solidną podstawę do prowadzenia negocjacji cenowych. Udostępniając swoje platformy do mobilnego użytkowania, TimoCom umożliwił zatem swoim klientom większą swobodę w prowadzeniu interesów. Nie ma bowiem znaczenia, czy potrzebujesz giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformy przetargowej TC eBid®, narzędzia kalkulacyjno- trackingowego TC eMap®, giełdy powierzchni magazynowych czy indeksu europejskich firm transportowych TC Profile® - nowe zlecenie jest w zasięgu Twojej ręki - wystarczy tylko kliknąć.

 

Odwiedź nasze stoisko

Podczas targów IAA Nutzfahrzeuge w Hanowerze każdy będzie miał możliwość przekonania się o zaletach jakie niesie za sobą mobilny dostęp do platform TimoCom. Zapraszamy na stoisko C 19 w hali numer 13 gdzie można będzie dowiedzieć się wszystkiego o nowej aplikacji, a także w pełni ją wypróbować. By umożliwić każdemu swobodne sprawdzenie programu oraz wszystkich jego dodatkowych funkcji, do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy wiele stanowisk komputerowych.

 

Więcej informacji o firmie TimoCom i o mobilnym dostępie znajdziesz na stronie www.timocom.pl.

Pobierz informację prasową
Do góry