31.03.2022

Jak unikać błędów i zwiększyć efektywność dzięki integracjom?

Cyfrowe rozwiązania dla branży TSL pozwalają oszczędzać czas i pieniądze

Połączenie Systemu firmy TIMOCOM z systemem ERP firmy ABONA i klientem firmy TIMOCOM firmą Hegelmann Express GmbH

Firma Hegelmann Express GmbH stawia na rozwiązania cyfrowe, by zoptymalizować swoje procesy. Dzięki interfejsowi można zaoszczędzić wiele czasu, a tym samym zwiększyć wydajność zespołu.

Oferty frachtów i pojazdów są automatycznie przenoszone z Systemu ERP do Systemu Smart Logistics i publikowane. Działa to również w drugą stronę: oferty pojazdów i frachtów są importowane z Giełdy transportowej do ERP. Dzięki unikaniu konieczności podwójnego wprowadzania danych redukcji uległy ilość manualnej pracy i liczba popełnianych błędów.

Jako międzynarodowy dostawca usług transportowych firma Hegelmann Express GmbH stawia czoła wyzwaniu, jakim jest dotrzymywanie krytycznych terminów dostaw podczas każdego transportu. Aby towary niezawodnie dotarły do miejsca przeznaczenia, niezbędna jest spójność wszystkich etapów łańcucha dostaw. Dlatego, aby móc jeszcze skuteczniej spełniać życzenia swoich klientów, firma Hegelmann nieustannie kontroluje i udoskonala wszystkie związane z nim procesy. W końcu czas to pieniądz – a błędy, których można skutecznie uniknąć, powodują niepotrzebne koszty. Z tego powodu ten przewoźnik wciąż poszukuje środków i sposobów na optymalizację przepływu pracy.

Wyzwaniem dla firmy jest integracja różnych cyfrowych rozwiązań we własnym środowisku procesów. By rozwiązać ten problem, Hegelmann zainwestował we współpracę z firmą z TIMOCOM oraz z dostawcą ERP - firmą ABONA.

 

Połączenie znanego z nowym 

Już od lat Hegelmann z sukcesem korzysta z giełdy transportowej firmy TIMOCOM oraz z systemu ERP firmy ABONA, rozwiązania w pełni online dla branży logistycznej. Giełdy transportowej Hegelmann regularnie używa do wyszukiwania oraz wystawiania frachtów. Znalezienie odpowiedniego ładunku lub zleceniobiorcy skutkuje przeniesieniem oferty do ERP od ABONY. Zbędne przełączanie się między systemami kosztuje wiele czasu i jest przyczyną częstego powstawania błędów. Dzięki interfejsowi pomiędzy ERP i Systemem Smart Logistics te kłopoty należą już do przeszłości - wszystkie istotne dane są przenoszone automatycznie.

"Wymagania w zakresie cyfryzacji znacząco wzrosły, w związku z czym zdecydowaliśmy się na interfejs od TIMOCOM i ABONA"-mówi Andreas Schmidt, CEO Hegelmann Express GmbH & CSO grupy Hegelmann. 

 

Korzyści płynące z cyfrowych rozwiązań

Współpracownicy mogą teraz pracować w znanym sobie programie ERP, a także oferować oraz wyszukiwać oferty frachtów i pojazdów w sposób zautomatyzowany. Oferty te są automatycznie przenoszone z Systemu ERP do Systemu Smart Logistics i publikowane. Działa to również w drugą stronę: oferty pojazdów i frachtów są importowane z Giełdy transportowej do ERP. Ponieważ nie ma konieczności podwójnego wprowadzania danych, redukcji uległy ilość manualnej pracy i liczba popełnianych błędów, a procesy zostały zoptymalizowane.

 

Wdrożenie interfejsu

Ponieważ firma Hegelmann posiadała już oba Systemy przed wdrożeniem interfejsu, pracownicy mogli bez problemu pracować z nowymi funkcjami. W ERP firmy ABONA został zaprogramowany funkcjonalny interfejs. "Decydujące było to, że mogliśmy przejąć główne funkcje interfejsu Systemu firmy TIMOCOM. Dlatego nie musieliśmy od nowa szkolić naszych kolegów i koleżanek" - podkreśla Schmidt. Po pierwszym teście i udanym Go-Live nastąpiło jego wdrożenie u wszystkich użytkowników w firmie. Bardziej szczegółowe pytania, które pojawiają się w codziennej pracy z interfejsem TIMOCOM, są wyjaśniane podczas regularnych spotkań i przy pomocy podręcznika dla użytkownika. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tym projekcie możemy polegać na niezawodnych i profesjonalnych partnerach, którzy realizują także nasze specjalne życzenia" - mówi CSO. Wprowadzono na przykład sortowanie wg kodów pocztowych w kolejności rosnącej i malejącej, a także włączono do interfejsu wyświetlanie zrealizowanych ofert, widocznych dla każdego użytkownika. 

 

 Wzrost wydajności

Poprzez implementację interfejsu pomiędzy Systemem Smart Logistics firmy TIMOCOM a ERP firmy ABONA, Hegelmann dysponuje obecnie centralnym systemem, który znacząco przyspiesza przepływ pracy. Dzięki temu unika się błędów podczas przenoszenia danych, a jednocześnie komunikacja z klientem jest bardziej transparentna. Hegelmann oczekuje, że efekty efektem będzie znaczny wzrost wydajności. Ostatecznie czas to przecież pieniądz. 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Wybierz odpowiedni dla Ciebie termin i umów się z nami na rozmowę dotyczącą interfejsu

 

Informacje o firmie Hegelmann Express GmbH

Hegelmann Express GmbH z Bruchsal w Baden-Württemberg to firma rodzinna, która działa na rynku międzynarodowym jako dostawca usług transportowych. Firma specjalizuje się w dostawach ekspresowych dla przemysłu automotive, ciężkiego oraz spożywczego. Ponadto oferuje obejmujące całą branżę transporty standardowe i specjalistyczne.

 

Informacje o ABONA Deutschland GmbH

ABONA Deutschland GmbH to niemiecka firma, która od 25 lat z sukcesem sprzedaje na rynku swój produkt - system ERP ALL-IN-ONE z naciskiem na logistykę. Aktualnie na całym świecie jest już ponad 2700 użytkowników.

System ERP firmy Abona pomaga klientom w efektywnym i cyfrowym zarządzaniu wszystkich istotnych procesów transportowych. Szczególnie w branży logistycznej.

Korzyści z użytkowania systemu ERP All-IN-ONE firmy Abona są jasne jak na dłoni:
koniec z nieustannym przełączaniem się pomiędzy różnymi programami. Żadnych niekończących się list w Excelu, które nie zawsze dla wszystkich są dostępne i aktualne.

ABONA-ERP łączy zarządzanie wszystkimi obszarami firmy w jednym systemie. Wszystkie procesy, począwszy od zaopatrzenia w materiały, poprzez zakupy, produkcję, dystrybucję i sprzedaż, magazynowanie, serwis i wsparcie, aż po finanse i controlling, są ze sobą powiązane, a tym samym przejrzyste dla wszystkich pracowników i dostępne w czasie rzeczywistym.

Oddziały firmy ABONA znajdują się w Polsce i na Ukrainie. Dalsze kraje są w planach.

Pobierz informację prasową
Do góry