27.03.2012

Nowość: Serwis TimoCom Identify pomaga przy sprawdzaniu partnerów biznesowych

TimoCom rozszerza ofensywę w zakresie bezpieczeństwa

(1)

Düsseldorf, 2012-03-27. Bezpieczeństwo przy transakcjach, zawieranych za pośrednictwem giełd transportowych on-line, jest nieodzowne. Jednak nawet najlepsze środki zaradcze nie są w stanie zastąpić obowiązku staranności kupieckiej. Usługodawca branży IT z Düsseldorfu pragnie wspomóc swoich klientów przy sprawdzaniu ich partnerów biznesowych za pomocą nowego, bezpłatnego serwisu TimoCom Identify.

To, że bezpieczeństwo jest podstawą dobrych interesów, oferent dwóch europejskich platform zleceń wie nie od dziś. Tak więc TimoCom od zawsze inwestuje w równym stopniu w technikę, personel i rozwój. Obecnie wielostopniowy system bezpieczeństwa został wzbogacony o kolejny filar: TimoCom Identify. Poprzez nowy serwis usługodawca IT apeluje o obowiązek staranności kupieckiej użytkowników. „Codziennie podejmujemy starania, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Przy około 300 000 ofertach każdego dnia jest to prawdziwe wyzwanie. Każde zlecenie ma swoją specyfikę, dlatego klient musi także samodzielnie za każdym razem sprawdzać swojego partnera biznesowego. Jeśli pomimo to nadal pozostają wątpliwości dotyczące jego tożsamości, nasi użytkownicy mogą zlecić sprawdzenie tożsamości partnera”, wyjaśnia Marcel Frings - Chief Representative firmy TimoCom.


Uprzednio sprawdzając nie ryzykujesz


Aby skorzystać z tego nowego serwisu, należy najpierw samemu sprawdzić swojego potencjalnego partnera biznesowego. W gorączkowym pośpiechu dnia codziennego obowiązek staranności kupieckiej jest często zaniedbywany. Obawa o stratę czasu jest jednak fałszywym nastawieniem. Tylko poprzez aktywne przeciwdziałanie można bowiem zapobiegać ryzyku. Administrator giełdy ofert transportowych na stronie www.timocom.pl , w zakładce „Bezpieczeństwo”, wyjaśnia na co powinien zwrócić uwagę użytkownik. Istotne jest porównanie danych zleceniobiorcy z potwierdzonymi profilami przedsiębiorstw widocznymi w indeksie firm transportowych giełdy, jak również sprawdzenie dokumentów, których zazwyczaj żąda się od partnerów biznesowych przy przydzielaniu im zlecenia.


Dopiero jeśli po tej kontroli nadal istnieją uzasadnione wątpliwości dotyczące danych kontrahenta, należy skorzystać z TimoCom Identify. Odpowiedni formularz i dokładne wymagania można znaleźć na stronie www.timocom.pl, w zakładce „Bezpieczeństwo”, w podpunkcie TimoCom Identify.


Jeśli kompletne zlecenie zostanie przesłane faksem pod nr +49 211 8826 5000 lub drogą mailową na identify@timocom.com , zespół TimoCom Identify potrzebuje maksymalnie pięć godzin roboczych na kompleksowe sprawdzenie klienta.

Pobierz informację prasową
Do góry