02.12.2019

Nie tylko towary, ale i zyski ukrywają się w magazynie

W jaki sposób przemienić wolną powierzchnię magazynową w zysk

(1)

Wprawdzie do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sześć tygodni, ale firmy związane z branżą sezonową przygotowują się już pełną parą… do Wielkanocy. Wkrótce magazyny w szybkim tempie zostaną zapełnione, a wolne powierzchnie magazynowe będą rzadkością; wydaje się, że w perspektywie krótko i średnioterminowej takowe praktycznie nie istnieją. Ponadto samo wyszukiwanie odpowiednich usługodawców może być niezwykle czasochłonne i kosztowne. Czy zatem aplikacja, która łączy oferentów powierzchni magazynowych i logistycznych z potencjalnymi klientami- w dodatku jednym kliknięciem - nie byłaby dobrym rozwiązaniem?

Dostępność wolnej powierzchni magazynowej związana jest z wahaniami sezonowym. Dzięki giełdzie magazynowej oferenci powierzchni magazynowych i logistycznych oraz ich klienci mogą odszukać się w szybki i prosty sposób.

Gdzie składować towary?
Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której pojazd ciężarowy dociera do miejsca rozładunku później niż planowano. Tam okazuje się, że kierowca nie może rozładować towaru, ponieważ punkt jego odbioru jest zamknięty. Musi jednak zadbać o to, by przestrzeń ładunkowa była wolna, ponieważ ma do wykonania kolejne zlecenie w innym miejscu załadunku, a czas ucieka. Każda minuta postoju pojazdu ciężarowego z towarem kosztuje. Należy znaleźć rozwiązanie – i to jak najprędzej. Tu z pomocą przychodzi giełda magazynowa. Nie ma znaczenia, czy jest to poważny problem w miejscu rozładunku, czy też ze względu na sezonowy charakter działalności w krótkim czasie potrzebna jest dodatkowa powierzchnia do przechowywania. Dzięki giełdzie magazynowej oferenci powierzchni magazynowych i logistycznych oraz ich klienci mogą odszukać się w szybki i prosty sposób.
Jak funkcjonuje giełda magazynowa?
Internetowa giełda powierzchni magazynowych działa jak wyszukiwarka. Można tu nabywać i oferować wolnostojące magazyny oraz powierzchnie magazynowe. Dostawcy korzystają z Systemu, aby wystawiać swoje wolne powierzchnie magazynowe wraz ze wszystkimi istotnymi informacjami dotyczącymi danego magazynu. Z kolei przedsiębiorstwa, które dysponują towarami, lecz nie posiadają wystarczającej lub odpowiedniej powierzchni magazynowej czy logistycznej, mogą ją znaleźć właśnie za pośrednictwem giełdy. Podanie kryteriów wyszukiwania powoduje, że wyświetlane są wyniki dostosowane do rodzaju przeznaczonych do przechowywania towarów. Najpierw użytkownik giełdy wprowadza w wyszukiwarkę odpowiednie kryteria, takie jak na przykład rodzaj magazynu, jego wielkość i lokalizacja. Następnie System oblicza zgodność poszukiwanych haseł z wprowadzonymi ofertami wolnych powierzchni magazynowych. Rezultat? Lista potencjalnych, wolnych powierzchni magazynowych lub logistycznych, która zawiera wszystkie istotne dane i umożliwia bezpośredni kontakt. 
Dlaczego warto korzystać z giełdy magazynowej?
Odpowiedź jest prosta. Z jednej strony za jej pomocą przedsiębiorstwa mogą w szybki i elastyczny sposób zareagować na potencjalne piki magazynowe. Z drugiej strony są w stanie uniknąć pustostanów  magazynowych oraz lepiej wykorzystać swój potencjał. Wolna przestrzeń magazynowa to niewykorzystany kapitał. Giełda magazynowa oferuje logistykom korzyści nie tylko w okresach największego ruchu. Nawet jeśli popyt się zmniejsza, magazyny mogą być optymalnie wykorzystane. Dzięki giełdzie można skuteczniej unikać pustostanów magazynowych przez cały rok i tym samym zwiększyć ukryte zyski. Również spedytorzy i firmy mogą czerpać profity z takiego rozwiązania. Za pomocą giełdy magazynowej można w szybki i prosty sposób znaleźć odpowiednie powierzchnie na terenie całej Europy, a także porównać ich koszty i to przy minimalnym nakładzie pracy.
Szanse na znalezienie odpowiedniego rozwiązania dzięki giełdzie magazynowej są tym wyższe, im większa i obszerniejsza jest pula ofert. TIMOCOM w ramach swojego Systemu Smart Logistics, który posiada zdecydowanie największą sieć różnych pod względem wielkości i rodzaju powierzchni magazynowych w Europie, oferuje również giełdę magazynową – i to bez dodatkowych kosztów. Użytkownicy Systemu automatycznie zyskują dostęp do giełdy i do ponad 7000 potencjalnych oferentów magazynów w 44 krajach Europy. Różne wymagania mogą zostać zaspokojone w najlepszy możliwy sposób: od długoterminowego składowania do krótko- i średnioterminowego rezerwowania przestrzeni magazynowej. Dzięki giełdzie magazynowej można znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania towarów sezonowych, takich jak porcelanowe zajączki, stanowiące nieodłączny element wielkanocnych dekoracji.

Pobierz informację prasową
Do góry