16.03.2015

Na miejsca, gotowi, start: Telematyka stała się nieodłączną częścią świata logistyki

Korzyści dla wszystkich stron biorących udział w transporcie

(2)

Erkrath, 30.03.2015. Dostarczenie klientowi towaru na czas, to podstawa współczesnego łańcucha dostaw. Aby pozostać konkurencyjnym na rynku usług transportowych, należy postępować ekonomicznie i oszczędnie oraz ukierunkować swoje działania na rozwój usług. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki optymalnemu wykorzystaniu floty pojazdów oraz wprowadzeniu systematycznego sterowania procesami transportowymi. Dlatego przedsiębiorstwo spedycyjne Logistik in XXL od 14 lat wykorzystuje w praktyce idealne połączenie giełdy transportowej i systemów telematycznych. Dla zwiększenia transparentności przewozów, firma wyposażyła 29 ze 180 swoich pojazdów w system GPS pochodzący od europejskiego lidera na rynku telematycznym- Daimler FleetBoard. Jako klient TimoCom zyskała na tej decyzji podwójnie, ponieważ system ten jest od wielu miesięcy zintegrowany z niezależną platformą trackingową TC eMap®.

Zarządzanie flotą pojazdów: innowacja i komunikacja

Telematyka jest coraz częściej wykorzystywana w logistyce i odgrywa w niej coraz większą rolę. Nowoczesne narzędzia umożliwiają optymalizację rentowności przedsiębiorstwa, poprzez zmniejszanie kosztów zużycia paliwa, a także skracanie czasu traconego na nieprzewidziane postoje oraz zbędną komunikację. Właściciel firmy Logistik in XXL, Volker Asche, zauważył potencjał tych narzędzi już w 2000 roku i od tego czasu pilnie przygląda się danym pochodzącym z urządzeń telematycznych zainstalowanych w ciężarówkach należących do jego przedsiębiorstwa. "Dzięki nim nasi dysponenci są w stanie optymalnie zaplanować trasę przejazdu, określić aktualne miejsce postoju towaru w czasie rzeczywistym i poinformować o nim klienta. W wyniku połączenia Daimler FleetBoard z giełdą transportową TimoCom cała flota wyświetla się nam na jednym ekranie, co pozwoliło nam zapomnieć o uciążliwym przełączaniu się pomiędzy różnymi systemami telematycznymi. Poza tym, przy takim przepływie informacji, zbędne stają się długotrwałe rozmowy telefoniczne z kierowcami", mówi manager logistyki Asche. Dzięki temu wszechstronnemu rozwiązaniu, to silne przedsiębiorstwo troszczy się nie tylko o optymalne wykorzystanie swoich 350 pojazdów, ale również o sprawny przebieg procesu świadczonych usług na relacjach w całej Europie.

Platforma zintegrowana z systemem

Przedsiębiorstwo Logistik in XXL, jako jeden z pierwszych klientów, otrzymało testowy dostęp do TC eMap® ze zintegrowaną funkcją trackingu, dzięki czemu mogło wspierać rozwój programu. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z użytkowania platformy. Wystarczy po prostu, że zalogujemy się do TimoCom, gdyż nasz dostawca telematyczny, Daimler FleetBoard, jest bezpośrednio zintegrowany z TC eMap®", wyjaśnia Asche. Dodatkowo dysponenci, przy wprowadzaniu ofert pojazdów do giełdy, mogą zaznaczyć, że ich pozycje mogą być na bieżąco monitorowane. Dzięki temu przedsiębiorstwo transportowe zdobywa zaufanie klienta, a tym samym zyskuje, tak ważną w obecnych czasach, przewagę konkurencyjną. To, że temat bezpieczeństwa przewożonych towarów jest coraz to ważniejszy, potwierdza również Chief Representative firmy TimoCom, Marcel Frings: "W ostatnim czasie odnotowaliśmy bardzo szybki wzrost ilości pojazdów integrowanych z TC eMap®. Również współpraca w chwili obecnej z ponad 120 dostawcami telematycznymi pokazuje, jak duże znaczenie dla naszej branży ma bezpieczeństwo. Szczególnie cieszymy się ze współpracy z Daimler FleetBoard, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych systemów, spośród zintegrowanych z TC eMap®." Volker Asche z Logistik in XXL jest również bardzo zadowolony z interfejsu. "Dzięki partnerstwu z TimoCom nasza codzienna praca w spedycji jest nie tylko efektywniejsza, ale również jesteśmy w stanie stawić czoła rosnącym wymaganiom klientów."

Więcej informacji o Daimler FleetBoard i TimoCom znajdziecie Państwo na stronach www.fleetboard.com oraz www.timocom.pl.

Pobierz informację prasową
Do góry