05.09.2013

Młodzi siłą przyszłości: Zaangażowanie procentuje w praktyce

TimoCom wzmacnia działania na rzecz kształcenia, badań naukowych i rozwoju

(3)

Düsseldorf, 2013-08-15. Wyższe uczelnie i przedsiębiorstwa często wskazują na rozbieżności pomiędzy posiadaną przez studentów wiedzą teoretyczną, a umiejętnościami praktycznymi i domagają się silniejszego powiązania. TimoCom jako dostawca usług IT i europejski lider wśród giełd transportowych, stawia na dialog i wspiera projekty realizowane w placówkach oświatowych w całej Europie.

TimoCom przekazuje know-how adeptom sztuki logistycznej

Wymagania, jakie stawiane są w dzisiejszych czasach młodej kadrze są wysokie. Często decydującym czynnikiem otwierającym im drzwi do sukcesu jest wysoki stopień umiejętności praktycznych. "Mamy świadomość naszej społecznej i gospodarczej odpowiedzialności", mówi Christiane Beulen, specjalista Human Resources z TimoCom. "Z uwagi na stosowanie w branży IT innowacyjnych technologii, niezbędne jest przekazywanie praktycznej wiedzy młodemu pokoleniu", wyjaśnia dalej Beulen. Dlatego też, w ramach regionalnego partnerstwa z kolegium zawodowym Hilden, zorganizowane zostaną cykliczne warsztaty informatyczne dla uczniów. Kierownik warsztatów André Münz wie, od czego zależy sukces: "Udział w najlepszych praktykach i nauka na własną odpowiedzialność to klucz, który pozwala szybko stać się profesjonalistą w przyszłej pracy". Ponadto, TimoCom równie silnie działa w obszarze przygotowywania kandydatów do targów pracy oraz akcji typu Business- Speed- Dating. To ważne, by zrozumieć, że kształcenie młodych kadr nie rozpoczyna się w przedsiębiorstwach, lecz o wiele wcześniej. Takie nastawienie oraz zaangażowanie TimoCom w nauczanie nowych pokoleń przynosi korzyści również wykładowcom.

 

Perspektywy w realnym świecie rynku transportowego

Oferowane przez TimoCom giełda ofert transportowych oraz platforma przetargowa pomagają optymalizować biznes transportowy w całej Europie. Dlatego też dostawca współpracuje ze szkołami i uniwersytetami w wielu krajach. Dzięki szkoleniom w ojczystych językach, uczniowie oraz studenci mają szansę odbycia, tak istotnej dla branży, praktyki zawodowej. Przyszli logistycy dowiadują się, nie tylko w teorii, jak wykorzystywać giełdę transportową oraz nabywają biegłości w posługiwaniu się komputerem. "Umiejętność korzystania z narzędzi TimoCom będzie niezwykle cenna w życiu zawodowym wielu osób ", przekonuje Emilia Bogdańska, specjalista ds. Human Resources w TimoCom. W ten sposób przyszli logistycy poznają powiązanie pomiędzy branżą IT i logistyką.

 

Otwarte perspektywy pracy w branży logistycznej

Inicjatywy podejmowane przez przedsiębiorstwa z branży IT sprawiają, że wybór profesji oraz rozpoczęcie pracy zawodowej stają się łatwiejsze. "Po każdym programie edukacyjnym TimoCom wystawia jego uczestnikom certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Dokumenty te mogą być dołączone do CV, co często stanowi duży plus w trakcie poszukiwania pracy", podkreśla Dirk Hardy, nauczyciel wyższej szkoły zawodowej w Hilden. Wielu pracodawców szuka osób, które potrafią sprawnie korzystać z giełdy TimoCom. W nauce okazują się być także pomocne podręczniki opisujące praktyczne wykorzystywanie giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo®. W akcję włączają się również stowarzyszenia: Ambasadorów Transportu oraz Ochrony Niemieckich Związków Spedytorów I Logistyków (DSLV). Stworzona przez nie inicjatywa "Przyszłość logistyki" została skierowana właśnie do przyszłych fachowców. Dzięki niej uczniowie ostatnich klas szkół średnich, studenci oraz osoby odwiedzające centra informacji zawodowej i targi pracy, mogą dowiedzieć się więcej nt. pracy logistyka. "W czasach braku wykwalifikowanej kadry chcieliśmy obudzić zainteresowanie miejscami pracy w branży TSL i dać młodym ludziom, często zagubionym w zawodowym świecie, pomocne wskazówki", wyjaśnia Hanna Frese, Ambasadorka Transportu.

 

Wspólne projekty dla ekologicznej przyszłości

Myśl o tworzeniu w tym obszarze swego rodzaju sieci idzie jednak o krok dalej. Aktualne projekty badawcze nastawione są na rozwijanie zielonych koncepcji logistycznych. Dzięki nim przedsiębiorstwa stają się bardziej ekologiczne i wydajniejsze. Pod koniec czerwca rozpoczęty został wspólny projekt pod nazwą "Green²: Green Logistics w agrobiznesie", w którym udział wzięły 22 przedsiębiorstwa oraz wyższe uczelnie z Niemiec i Holandii. TimoCom jako przedsiębiorstwo ekologiczne, ma za zadanie podzielić się fachową wiedzą dotyczącą oszczędzania energii, ograniczenia emisji dwutlenku węgla oraz zoptymalizowania procesów magazynowych i transportowych. Ekologiczna logistyka to szansa na polepszenie konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz poznanie nowych innowacyjnych perspektyw. Projekt "Green²: Green Logistics w agrobiznesie" jest kolejnym argumentem dla młodych ludzi, który powoduje, że branża staje się dla nich jeszcze bardziej atrakcyjna.

Pobierz informację prasową
Do góry