21.10.2022

Jak Schmitz Cargobull organizuje transport ponadgabarytowy?

Outsourcing usług logistycznych pozwala zadbać o jakość i terminowość dostaw

Schmitz Cargobull success story TIMOCOM

Firma Schmitz Cargobull, znany na całym świecie producent naczep, zabudów i przyczep, istnieje od końca XIX wieku. Obecnie posiada zakłady produkcyjne w pięciu krajach, w tym na Litwie. Fabryka w Poniewieżu działa od 1999 roku, realizując zamówienia dla klientów z państw bałtyckich, krajów Beneluxu, Skandynawii oraz innych regionów Europy. Tak zróżnicowane kierunki dostaw generują spore wyzwania, zwłaszcza że firma nie posiada własnego zaplecza transportowo-logistycznego.

Cały nasz transport jest obecnie outsourcowany, dlatego potrzebowaliśmy sprawdzonej bazy przewoźników, którym moglibyśmy bezpiecznie powierzyć nasze produkty – a mówimy tutaj nawet o 20 transportach tygodniowo. - Jolita Pribusauskiene, Head of Supply & Logistic, Schmitz Cargobull Baltic UAB (TC ID 441972).

Outsourcing usług logistycznych pozwala zadbać o jakość i terminowość dostaw

Firma Schmitz Cargobull, znany na całym świecie producent naczep, zabudów i przyczep, istnieje od końca XIX wieku. Obecnie – poza rodzimymi Niemcami - posiada zakłady produkcyjne w pięciu krajach, w tym na Litwie. Fabryka w Poniewieżu działa od 1999 roku, realizując zamówienia dla klientów z państw bałtyckich, krajów Beneluxu, Skandynawii oraz innych regionów Europy. Tak zróżnicowane kierunki dostaw generują spore wyzwania, zwłaszcza że firma nie posiada własnego zaplecza transportowo-logistycznego.


Jak dobrze zorganizować transport ponadgabarytowy?

- Wysyłamy płyty warstwowe jako zestawy i korpusy. Największym wyzwaniem jest więc dla nas organizacja międzynarodowego transportu ładunków niestandardowych. – tłumaczy Jolita Pribusauskiene, Head of Supply & Logistic w Schmitz Cargobull Baltic UAB. - Cały transport jest obecnie outsourcowany, dlatego potrzebowaliśmy sprawdzonej bazy przewoźników, którym moglibyśmy bezpiecznie powierzyć nasze produkty – a mówimy tutaj nawet o 20 transportach tygodniowo.

Dla Schmitz Cargobull kluczowe jest zapewnienie niezawodności i jakości produktów przy jednoczesnym zachowaniu szybkości i ceny. Niebagatelną rolę odgrywa w tym terminowość dostaw paneli do odbiorców oraz to, by dotarły do nich w nienagannym stanie.


Schmitz Cargobull znajduje przewoźników na giełdzie transportowej

W celu usprawnienia procesów logistycznych Schmitz Cargobull Baltic UAB korzysta od niedawna z Giełdy Transportowej TIMOCOM. Zarząd firmy przekonała do tego popularność marki wśród europejskich firm oraz możliwość łatwego i skutecznego wyszukiwania przewoźników.

- Dzięki TIMOCOM mamy teraz dostęp do konkurencyjnych ofert w zasięgu ręki, możemy łatwo porównywać i weryfikować ceny rynkowe na podstawie kalkulacji różnych firm transportowych. - wyjaśnia Jolita Pribusauskiene.


- Schmitz Cargobull to jedna z największych na świecie firm produkujących przyczepy, z rozbudowanym łańcuchem produkcyjnym, który musi być na bieżąco wyposażany w elementy niezbędne elementy do produkcji. Zatem my, jako dostawca giełdy transportowej, a tym samym korzystający z niej przewoźnicy, możemy pomóc firmie Schmitz Cargobull w pokonywaniu wyzwań związanych z transportem. – dodaje Deividas Juskys, Account Manager w TIMOCOM.


Zapewnienie ciągłości procesów logistycznych jest jednym z elementów, dzięki którym litewska spółka może planować ekspansję na kolejne rynki – pierwszym krokiem w tym kierunku będzie transport ładunków do Turcji.

Pobierz informację prasową
Do góry