20.12.2013

Europejski rynek transportowy w zasięgu ręki

TimoCom udostępnił najnowszą wersję aplikacji barometru transportowego

(2)

Düsseldorf, 17.12.2013 – Już od jakiegoś czasu aplikacja barometru transportowego TimoCom dostępna jest na smartphony. Obecnie na rynek wkracza najnowsza wersja tego programu wraz z wieloma dodatkowymi funkcjami. Ale to jeszcze nie wszystko - od teraz aplikacja barometru transportowego TimoCom dostępna jest zupełnie bezpłatnie!

Po jej uruchomieniu można łatwo dostrzec kilka zmian. Przede wszystkim od teraz możliwy jest wybór relacji wg krajów, dla których wyświetlony zostanie stosunek ilości frachtów do pustych przestrzeni ładunkowych. Funkcja ta będzie jeszcze rozbudowywana. To rozwiązanie pozwoli na wyświetlenie wszystkich relacji "z", a także "do" poszczególnych krajów. W poprzedniej wersji programu istniała wyłącznie możliwość zestawienia relacji z jednego kraju do całej Europy.

 

Tendencja transportowa z trzech ostatnich lat

W programie pojawiła się zupełnie nowa funkcja, która pozwala na graficzne wyświetlanie procentowych wartości frachtów z ostatnich 36 miesięcy. Dzięki temu użytkownicy aplikacji podczas negocjacji cenowych będą mogli z miejsca nie tylko zapoznać się z aktualnymi trendami na rynku, ale również szukać potwierdzenia swojego stanowiska, kierując się długoterminową tendencją.
Program umożliwi również wgląd do przedstawionych procentowo i graficznie statystyk, a także wielu innych informacji. Dodatkowo, dzięki aplikacji zyskuje się dostęp do aktualnych informacji branżowych niezależnie od czasu i miejsca pobytu.

 

Sytuacja na rynku zawsze pod kontrolą

Aplikacja barometru transportowego została stworzona jako baza obszernych danych rynkowych, którą w każdej sekundzie udostępnia TimoCom, jako europejski lider wśród giełd transportowych. Właśnie te prawie 450.000 ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych ogłaszanych przez ponad 100.000 użytkowników są codziennie segregowane dla potrzeb barometru transportowego i przesyłane niemal w czasie rzeczywistym na smartphony. W ten właśnie sposób z tej niewielkiej aplikacji powstało wydajne narzędzie do ustalania cen rynkowych, a jego użytkownicy są w stanie natychmiast reagować na wahania podaży i popytu na rynku transportowym.

Więcej informacji na temat TimoCom oraz wszystkich produktów znajdziecie Państwo na stronie www.timocom.pl.

Pobierz informację prasową
Do góry