09.07.2020

Kurs na ekspansję i eksport z TIMOCOM

Producent mebli Dodić doo rozszerza własną dystrybucję o niezależny dział transportu

Firma Dodić doo zainwestowała we własny transport

Od 2009 roku firma TIMOCOM udziela dostępu do swojego Systemu również przedsiębiorstwom z sektora produkcji i handlu. Historia sukcesu serbskiego klienta Dodić doo wyraźnie pokazuje, że poszerzenie grupy klientów było krokiem we właściwym kierunku. Z pomocą firmy TIMOCOM producent mebli tapicerowanych rozszerza obszar dystrybucji swoich produktów na kraje Europy Zachodniej i buduje drugi filar firmy: usługi transportowe.

Z pomocą firmy TIMOCOM producent mebli tapicerowanych rozszerza obszar działania o kraje Europy Zachodniej i buduje drugi filar firmy: usługi transportowe.

Unikanie pustych przebiegów, przydzielanie nadwyżek ładunków i znajdowanie dostawców usług do transportu własnych towarów  – klienci TIMOCOM znajdują rozwiązania tych trzech problemów. Serbski producent mebli Dodić doo borykał się z nimi wszystkimi, gdy w 2016 stał się częścią sieci TIMOCOM. Utworzona w 2003 roku rodzinna firma doświadczała dużego zainteresowania i tym samym rosnącego popytu na meble tapicerowane. Obszar dostaw stale się powiększał i wkrótce objął wszystkie kraje bałkańskie.

Rentowne powroty i otwarcie nowych rynków dzięki TIMOCOM

By zaoferować klientom najlepszą obsługę, Dodić doo od samego początku polegał na samodzielnej dystrybucji mebli opartej o własną flotę pojazdów. Wkrótce jednak firma musiała zadać sobie pytanie o rentowność takich działań, ponieważ po dostawie ciężarówki wracały do fabryki puste. Aby pozostać wiernym swojemu credo, Dodić doo szukał rozwiązań, które zoptymalizują wykorzystanie pojazdów, aż natrafił na możliwości TIMOCOM, niemieckiej firmy FreightTech. 

Szybko stało się jasne, że aplikacje firmy TIMOCOM pokrywają również inne potrzeby producenta. Oprócz znajdowania ładunków powrotnych przedsiębiorstwo dostrzegło możliwość zlecania innym klientom transportu surowców do produkcji mebli, a także nadwyżek przekraczających wydajność własnej floty.

W 2016 roku Dodić doo ostatecznie podpisał umowę licencyjną na korzystanie z Systemu TIMOCOM i tym samym stał się klientem rodzinnej firmy, która kieruje się tymi samymi przesłankami: nastawienie na klienta, jakość na najwyższym poziomie i optymalizacja rozwiązań.

- Wiarygodny System ze sprawdzonymi międzynarodowymi klientami, doskonałym interfejsem użytkownika i transportem w rozsądnych cenach - podsumowuje spedytor Igor Janjić i dodaje: - Był to dla nas, jako firmy transportowej i jednocześnie dostawcy naszych własnych towarów na rynku międzynarodowym, sygnał startowy.

Dzięki TIMOCOM Dodić doo rozszerza swoją działalność

Współpraca wkrótce zaczęła przynosić owoce. Dodić doo tworzy własną sieć usługodawców spośród 43.000 sprawdzonych klientów TIMOCOM i powiększa swoją flotę transportową. Obecnie liczy ona 12 pojazdów. Producent mebli w samym dziale transportu zatrudnia 15 z 220 pracowników.

Niedawno firma rozpoczęła wytwarzanie mebli w zakładzie produkcyjnym o powierzchni 6.000 metrów kwadratowych i mogła powiększyć obszar oddziaływania o kilka krajów Europy Zachodniej.

- Rozwijaliśmy się równolegle z TIMOCOM - mówi Bratislav Dodić, dyrektor zarządzający firmy.- Udało nam się zoptymalizować powroty i rozszerzyć zakres działalności o rynek transportowy, a także zwiększyć liczbę własnych pojazdów. Poza krajami bałkańskimi nasze meble znajdują teraz nabywców w Austrii, Grecji, Szwajcarii, Włoszech, Rumunii i Polsce.

Efekt

To właśnie odwaga we wprowadzaniu innowacji połączyła te dwie firmy.
- Z TIMOCOM korzystamy codziennie - mówi Igor Janjić i poprzez aplikację Frachty szybko przydziela zlecenie tuż przed zasłużonym końcem pracy.

Pobierz informację prasową
Do góry