21.09.2016

Cyfryzacja na najwiekszej w Europie platformie transportowej

Nowa funkcja TimoCom

(1)

Erkrath, 21.09.2016 - Jest takie wyjątkowe słowo składające się z 10 liter, które coraz częściej używane jest w branży transportowej i logistycznej, a wkrótce stanie się niezastąpione w każdym przedsiębiorstwie. Mowa o "cyfryzacji", która nabiera coraz większego znaczenia. By zapewnić sobie przewagę konkurencyjną, przedsiębiorstwa już teraz muszą rozpocząć optymalizację niektórych procesów. Chcąc wesprzeć w tym zakresie swoich, ponad 110.000 użytkowników, dostawca usług IT, firma TimoCom rozbudowała swoją platformę transportową o znaczącą funkcję: pobieranie i udostępnianie dokumentów.

Wyjątkowe udogodnienie

Wcześniej sytuacja wyglądała w skrócie następująco: po znalezieniu odpowiedniej oferty ładunku, partnerzy umowy osiągali porozumienie. Pozostawała już tylko wymiana niezbędnych dokumentów i wysłanie ich faksem lub e-mailem. Zdarzały się jednak sytuacje, że na dokumenty trzeba było długo czekać, a niekiedy nawet dochodziło do wypadków, że nie przychodziły wcale. Wtedy w ruch "szedł" telefon, mijało mnóstwo cennego czasu i kosztowało to sporo nerwów. Sytuacja taka powinna się zmienić właśnie poprzez jednorazowe pobieranie dokumentów. "Zintegrowana z indeksem firm funkcja pobierania i udostępniania dokumentów umożliwia naszym użytkownikom pobieranie do profilu firmy najważniejszych dokumentów, takich jak np. licencja EU, papier firmowy, ubezpieczenie przewoźnika i tym samym udostępnianie ich (do wglądu lub do wydruku) innym użytkownikom platformy. Dzięki temu nie jest już konieczne czasochłonne przesyłanie dokumentów faksem lub e-mailem.", mówi Company Spokesman firmy TimoCom Marcel Frings. Oprócz pozytywnego wpływu na oszczędność czasu, jest jeszcze jedna istotna korzyść: użytkownicy mogą znacząco wzmocnić swoją przewagę konkurencyjną poprzez udostępnianie swoich dokumentów, gdyż im bardziej szczegółowy i wyrazisty jest profil firmy, tym większe jest prawdopodobieństwo zawarcia transakcji.

Bezpieczeństwo i transparentność

Szczególnie przy cyfrowej wymianie dokumentów staje się istotne aby móc polegać na ochronie swoich danych i bezpiecznym ich przekazywaniu. Często nie jest to gwarantowane podczas wysyłania za pośrednictwem ogólnodostępnych czatów czy e-maili. Z nową funkcją pobierania i udostępniania dokumentów klienci TimoCom są w kwestii ochrony danych w "dobrych rękach", ponieważ dane te podlegają niemieckim przepisom o ochronie danych osobowych, które są jednymi z surowszych, a przechowywane dokumenty są zawsze bezpieczne i zaszyfrowane. Ponadto podczas ogólnego procesu pobierania użytkownicy mają w każdej chwili pełną kontrolę nad widocznością dokumentów, gdyż bezpośrednio po pobraniu nie są one widoczne ani dla TimoCom, ani dla innych klientów platformy. Dopiero po udostępnieniu pobranego dokumentu pozostali użytkownicy giełdy mogą je zobaczyć lub pobrać.

Co jeszcze jest widoczne? TimoCom położył kamień węgielny do cyfryzacji. Teraz dla ponad 36.000 klientów obowiązuje hasło składające się z 8 liter: Do dzieła!

 

Pobierz informację prasową
Do góry