25.11.2021

Co ma wspólnego faktoring z zakupem nowego ciągnika?

O dwóch takich, co bezpiecznie prowadzą ciężarówki… i firmę

Flota firmy JUSTRANS stale się powiększa

Zewnętrzne formy finansowania stanowią w branży TSL pewien paradoks: z jednej strony dają poczucie bezpieczeństwa, z drugiej kojarzą się z dodatkowym ryzykiem – wszak wiążą się z powierzeniem części firmowego portfela zewnętrznym podmiotom. Z pomocą przychodzi tutaj współpraca sprawdzonych dostawców usług dla transportu, dzięki którym przedsiębiorcy mogą korzystać z bezpiecznych rozwiązań, przynoszących długofalowe profity. Taką metodę wsparcia swojego biznesu wybrali dwaj dolnośląscy przedsiębiorcy: Marcin i Sylwester Juśkowiak.

Największa zaleta faktoringu dla klientów TIMOCOM to szybkość w wypłacaniu pieniędzy, która pozwala lepiej zadbać o płynność finansową firmy. Dodatkowo JITpay™ ma przejrzysty i prosty w obsłudze panel klienta oraz bardzo przyjemny system dodawania faktur za usługi transportowe. – Marcin & Sylwester Juśkowiak, TSL Justrans.

Wspólnie za kółkiem ciężarówki i za sterem firmy

Firma TSL Justrans s.c. Marcin Juśkowiak, Sylwester Juśkowiak (TIMOCOM ID 373584) powstała latem 2018 roku, ale jej założyciele nie byli wtedy nowicjuszami w branży. Wręcz przeciwnie: transportową żyłkę mają w genach.

- Jesteśmy braćmi, pochodzimy z rodziny kierowców i właściwie od dziecka jesteśmy w trasie. – wyjaśniają właściciele przedsiębiorstwa – Pasją do jazdy zaraził nas ojciec. Od razu po uzyskaniu pełnoletności siedliśmy za kierownicę samochodów ciężarowych.

Naturalną konsekwencją rozwoju tej pasji było właśnie założenie firmy. Justrans specjalizuje się w kompleksowej organizacji transportów w systemie SENT na obszarze całej Unii Europejskiej, Szwajcarii i Skandynawii. Właściciele mają duże doświadczenie w przewozie paliw, a w ich portfolio można znaleźć towary wszystkich klas ADR.

Transport międzynarodowy to codzienna walka o klienta i płynność finansową

Zapewnienie bezpieczeństwa transportu wrażliwych towarów nie jest jednak jedynym wyzwaniem, z którym mierzą się bracia z Nowej Rudy.

Prowadzenie firmy z branży TSL, zwłaszcza zajmującej się międzynarodowym transportem niebezpiecznych ładunków, nie jest łatwym zadaniem. Dynamiczna konkurencja każe trzymać rękę na pulsie, by zatrzymać klientów i pozyskiwać nowych. Niebagatelne znaczenie ma tutaj kwestia finansowa, a zwłaszcza terminowe otrzymywanie i dokonywanie płatności. Bez tego trudno zostać nazwanym wiarygodnym partnerem biznesowym.

- Nie lubimy nikomu zalegać z płatnościami nawet o jeden dzień – podkreślają bracia Juśkowiak – a trzeba pamiętać, że musimy na bieżąco ponosić choćby koszty paliwa czy opłat drogowych. Płynność finansowa jest także niezbędna do rozwoju firmy.

 

Faktoring i giełda transportowa

Właściciele Justrans mają sprawdzone sposoby zarówno na powiększanie grona klientów, jak i zabezpieczenie płatności.

W tym pierwszym pomaga System Smart Logistics firmy TIMOCOM, dzięki któremu pozyskują zagranicznych kontrahentów i zdobywają ładunki powrotne, unikając tym samym pustych przebiegów.

Rozwiązaniem drugiego problemu jest faktoring, dostępny z poziomu aplikacji Zlecenia transportowe w tym właśnie Systemie. Dostawcą usługi jest JITpay – zewnętrzny partner TIMOCOM, specjalizujący się w rozwiązaniach finansowych dla logistyki.

Faktoringiem objętych jest 98% frachtów na giełdzie, a klient już w ofercie frachtu (czyli jeszcze przed podjęciem zlecenia) widzi, czy dla konkretnej transakcji ta opcja jest aktywna.

- Największa zaleta faktoringu dla klientów TIMOCOM to szybkość w wypłacaniu pieniędzy, która pozwala lepiej zadbać o płynność finansową firmy. – zauważają bracia Juśkowiak – Dodatkowo JITpay™ ma przejrzysty i prosty w obsłudze panel klienta oraz bardzo przyjemny system dodawania faktur za usługi transportowe.

- Nasz partner wypłaca klientom należną kwotę nawet w 24 h po otrzymaniu faktury, potrącając jedynie niską prowizję – już od 1,99% ceny frachtu.  Przykładowo, przy zleceniu o wartości 1000 € z terminem płatności 30 dni, koszt faktoringu to tylko 19,90 € – wyjaśnia Karolina Placek, Customer Service Specialist w TIMOCOM – Dzięki temu rozwiązaniu TSL Justrans otrzymuje sprawdzony, bezpieczny i pewny sposób na zabezpieczenie kondycji finansowej, tym samym mając możliwość skupienia się na podstawowej działalności biznesowej.

 

Co jeszcze sprawia, że Justrans nie zwalnia tempa?

Zamiłowanie braci Juśkowiak do czterech kółek i ryzyka nie kończy się na transporcie ADR-ów. Justrans sponsoruje także zespół rajdowy Wesołowski Rally Team, który z sukcesami startuje w imprezach organizowanych przez Tarmac Masters. Rajdowcy otrzymują dzięki temu wsparcie finansowe na realizację swoich pasji, a Justrans dodatkową reklamę na sportowym aucie.

Pasja jest czynnikiem, który na co dzień napędza działanie Marcina i Sylwestra Juśkowiaków. Jednak sama miłość do transportu to nie wszystko.

- Przedsiębiorstwo transportowe to przede wszystkim ludzie i dobra atmosfera, to bezpieczne wyjazdy i powroty do domu – podkreślają właściciele Justrans.

Właśnie dzięki tym czynnikom mogą stale rozwijać firmę – w tym widoczną na zdjęciu flotę, z której są szczególnie dumni. Tuż przed publikacją niniejszego artykułu rodzina ich aut powiększyła się o kolejną nową ciężarówkę!

 

Więcej informacji o faktoringu dla klientów TIMOCOM znajdziesz TUTAJ.

Pobierz informację prasową
Do góry