Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Paleta

to płaska konstrukcja, służąca do transportu towarów. Jest to sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Palety zaprojektowane są tak, aby można było łatwo podnosić je za pomocą wózków widłowych oraz innych odpowiednich urządzeń, które służą do przemieszczania. Paleta może być wykonana z różnych materiałów np. z drewna, tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej. Niektóre palety oprócz sztywnego spodu mają również ściany i klapę zamykającą od góry, inne ścianki boczne z siatki, prętów lub drutów, jeszcze inne słupki umożliwiające piętrzenie. Najbardziej znaną paletą jest europaleta.

Patrz również:

  • Europaleta

    Europaleta (paleta EURO) to najpopularniejszy typ palety stosowanej w przewozie ładunków. Jest ona używana do składowania i przenoszenia towarów. Standardowa Europaleta jest wykonana z solidnych elementów drewna, dzięki czemu jest w stanie utrzymywać

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry