Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Europaleta

Europaleta (paleta EURO) to najpopularniejszy typ palety stosowanej w przewozie ładunków. Jest ona używana do składowania i przenoszenia towarów. Standardowa Europaleta jest wykonana z solidnych elementów drewna, dzięki czemu jest w stanie utrzymywać ciężkie ładunki. Paleta EURO posiada wymiary 800x1200x150 mm, obciążenie od 1000 kg do 1500 kg. Konstrukcja europalety składa się z bloków połączonych deskami na brzegach i w środku. Europaleta dzięki zestandaryzowanym wymiarom pasuje do większości rodzajów wózków widłowych oraz magazynów różnych wielkości. Palety euro w Polsce mogą być produkowane tylko na specjalnej licencji organizacji EPAL.

Patrz również:

  • Paleta

    to płaska konstrukcja, służąca do transportu towarów. Jest to sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Palety zaprojektowane są tak, aby można było łatwo podnosić je za pomocą wózków widłowych

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry