Wybierz szybką płatność i zoptymalizuj cash flow

Długie terminy płatności w logistyce zdarzają się często. Bieżące koszty i rachunki muszą być jednak opłacane w terminie. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do utraty płynności finansowej. Ale bez obaw! Możesz wygodnie korzystać z faktoringu dla transportu od naszego partnera - firmy JITpay™ - za pośrednictwem TIMOCOM Marketplace.

Dzięki pełnemu faktoringowi masz gwarancję, że otrzymasz swoje pieniądze nawet w 24 h po transporcie. Nie martw się więcej nieopłaconymi fakturami. Wybierz płynność finansową i bezpieczeństwo.

Twoje korzyści:

Płynność finansowa

Otrzymuj pieniądze bezpośrednio od JITpay™ krótko po zleceniu.

Brak przestojów

Podejmuj bez obaw nowe zlecenia transportowe i zoptymalizuj wykorzystanie swojej floty.

Międzynarodowy zasięg

Ogranicz ryzyko wystąpienia zaległych wierzytelności dla zleceń z ponad 29 krajów.

Oszczędność czasu

Przekaż zarządzanie należnościami do JITpay™ i nie trać czasu na wysyłanie monitów. Nasz partner zajmie się tym za Ciebie!

Niskie i transparentne koszty

Zarejestruj się bezpłatnie i korzystaj z przejrzystego modelu cenowego.

Większe bezpieczeństwo

Korzystaj z faktoringu dla transportu aż w 98% ofert ładunków i bez obaw podejmuj międzynarodowe zlecenia!

Ile kosztuje faktoring dla firm transportowych w TIMOCOM?

Koszt otrzymania przez zleceniobiorcę należności od JITpay™
zależy od terminu płatności zawartego w zleceniu transportowym:
 

Termin płatności

Opłata serwisowa – % od ceny frachtu

Wysokość opłaty dla przykładowej ceny frachtu 500 €/PLN

30 dni

2,99%

14,95 €/PLN

45 dni

3,49%

17,45 €/PLN

60 dni

3,99%

19,95 €/PLN

90 dni

4,99%

24,95 €/PLN


Jak mogę otrzymać szybką płatność za zlecenie?

By móc korzystać z usługi jako klient TIMOCOM, musisz również zarejestrować się w JITpay™.

Tak to działa:

 1. Znalazłeś odpowiednią ofertę frachtu i chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej po realizacji zlecenia?  Kliknij przycisk "Faktoring" znajdujący się przy ofercie ładunku.
 2. Dane Twojej firmy oraz frachtu będą automatycznie przekazane zewnętrznemu partnerowi - firmie JITpay™. Tam najpierw nastąpi sprawdzenie Twojego zleceniodawcy pod kątem tego, czy sprzedaż faktury jest możliwa.
 3. W przypadku potwierdzenia tej możliwości, po realizacji transportu należy dołączyć potwierdzenie dostawy w portalu JITpay™.
 4. Zatwierdź sprzedaż wierzytelności i otrzymaj szybko swoje pieniądze.
TIMOCOM1.3.4.2.PoD

Najczęściej zadawane pytania na temat faktoringu w transporcie:

Faktoring to rozwiązanie dla firm, polegające na sprzedaży otwartej wierzytelności za zrealizowany transport w celu zabezpieczenia płynności finansowej. W tym przypadku pełne ryzyko kredytowe (ryzyko niewykonania zobowiązania przez dłużnika) ponosi instytucja finansująca (tutaj: JITpay™).

Firma świadcząca usługi faktoringu (tutaj: JITpay™) jest tzw. FAKTOREM, który kupuje otwartą wierzytelność wobec klienta, tzw. DŁUŻNIKA, od innej firmy (np. Ciebie), KREDYTORA. Kredytor niezwłocznie otrzymuje swoje zaległe wierzytelności od faktora, który następnie egzekwuje je od dłużnika.

 

Dzięki faktoringowi sprzedajesz swoje zaległe należności, czyli faktury dla klienta, firmie zewnętrznej i w zamian otrzymujesz natychmiastową wypłatę. Firma świadcząca usługi faktoringu (tutaj: JITpay™) przejmuje więc pełne ryzyko finansowe oraz cały proces zarządzania należnościami.

Faktoring jest przydatny, gdy konieczne jest szybkie otrzymanie zapłaty. Główne korzyści płynące z faktoringu to poprawa płynności finansowej firmy i optymalizacja cash flow. Ponadto dzięki JITpay™ uproszczone zostają procesy rozliczeniowe, a klient nie musi pilnować terminów płatności.

Koszt szybkiego otrzymania przez zleceniobiorcę należności od JITpay™ zależy od terminu płatności zawartego w zleceniu transportowym. Opłata serwisowa jest naliczana tylko przy faktycznym korzystaniu z usługi. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Termin płatności

Opłata serwisowa – % od ceny frachtu

Wysokość opłaty dla przykładowej ceny frachtu 500 €/PLN

30 dni

2,99%

14,95 €/PLN

45 dni

3,49%

17,45 €/PLN

60 dni

3,99%

19,95 €/PLN

90 dni

4,99%

24,95 €/PLN

 

By móc korzystać z usługi jako klient TIMOCOM, musisz również zarejestrować się w JITpay™. Dokonasz tego wygodnie za pośrednictwem TIMOCOM Marketplace. Po pozytywnym przejściu weryfikacji w JITpay™, możesz korzystać z usług faktoringu bezpośrednio poprzez TIMOCOM Marketplace. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.

Po zakończeniu transportu możesz wygodnie przesłać potwierdzenie dostawy do JITpay™. Na tej podstawie  JITpay™ wystawia fakturę i wysyła ją do Twojego zleceniodawcy. JITpay™ nie pobiera dodatkowych opłat za usługę wystawienia faktury.

Płatność jest dokonywana w ciągu 24-48 godzin po weryfikacji i zatwierdzeniu zgłoszenia. W przypadku pierwszych zleceń i faktur opiewających na wysokie kwoty, JITpay™ może wymagać dodatkowych potwierdzeń od klienta. Proces sprawdzania i zatwierdzania może się wówczas wydłużyć.

Aktualnie usługa faktoringu firmy JITpay dostępna jest dla firm transportowych (zleceniobiorców) z następujących krajów:

 • Niemcy
 • Republika Czeska
 • Polska
 • Niderlandy
 • Litwa
 • Łotwa
 • Słowacja
 • Słowenia

W przypadku faktoringu pełnego firma sprzedaje swoje roszczenia przeciwko klientowi firmie świadczącej usługi faktoringu i otrzymuje za to natychmiastową wypłatę. Firma faktoringowa przejmuje na siebie ryzyko finansowe i przejmuje zarządzanie należnościami (tak jest w przypadku JITpay). Z kolei w faktoringu niepełnym jest to tylko kwestia finansowania należności przez firmę faktoringową, ryzyko pozostaje po stronie klienta (czyli sprzedawcy należności).

Zleceniodawcy mogą posiadać siedzibę w większości krajów Europy. Wykluczeni są zleceniodawcy z takich krajów jak:

- Albania

- Andora

- Armenia

- Azerbejdżan

- Bośnia i Hercegowina

- Bułgaria

- Gruzja

- Kazachstan

- Kosowo

- Chorwacja

- Liechtenstein

- Maroko

- Mołdawia

- Monako

- Czarnogóra

- Macedonia Północna

- Norwegia

- Rosja

- Serbia

- Tunezja

- Ukraina

- Uzbekistan

- Białoruś

W przypadku pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z naszym partnerem - firmą JITpay™:

+48 71 339 28 84

support@jitpay.eu

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami pod numerem

Do góry