Rozwiązania IT 25.09.2023
3

Przetargi Transportowe: kluczowe narzędzie dla załadowców

Jak wykorzystać potencjał TIMOCOM Marketplace w sektorze T&I?

przetargi-transportowe-zaladowca-przewoz-ladunkow-blog-timocom

Transport i logistyka stanowią serce wielu branż, umożliwiając sprawną dostawę towarów na całym świecie. W dzisiejszym dynamicznym i globalnym środowisku biznesowym załadowcy i przewoźnicy muszą działać sprawnie i efektywnie, aby sprostać rosnącym wymaganiom konsumentów. Jednym z kluczowych narzędzi, które pomagają osiągnąć te cele, są przetargi transportowe.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

 1. Jakie korzyści dają załadowcom przetargi?
 2. Dlaczego warto wystawiać Przetargi Transportowe w TIMOCOM Marketplace?
 3. Jak Giełda Transportowa TIMOCOM i pozostałe produkty mogą wesprzeć T&I?

Dlaczego przetargi transportowe są tak ważne dla załadowców?

 1. Długoterminowa, stała współpraca: Głównym powodem, dla którego załadowcy korzystają z przetargów transportowych, jest regularność zleceń. Dzięki przetargom mogą zapewnić ciągłość transportu swoich towarów na określonych przez siebie warunkach.
 2. Wygodne planowanie i bezpieczeństwo: Przetargi transportowe pozwalają załadowcom znaleźć przewoźników, którzy są w stanie zapewnić ciągłość procesów transportowych w dłuższej perspektywie. Wystawiając przetarg możesz określić parametry pojazdu oraz szczegóły dotyczące załadunku i rozładunku towarów w danym terminie i miejscu.
 3. Zróżnicowanie opcji: Przetargi umożliwiają dotarcie do wielu przewoźników nastawionych na stałą współpracę.  Daje to większą elastyczność i możliwość dostosowania usług transportowych do swoich konkretnych potrzeb. W TIMOCOM Marketplace załadowcy mogą korzystać równolegle z produktu Przetargi Transportowe , jak i szukać przewoźników doraźnie na rynku SPOT w ramach abonamentu, bez dodatkowych kosztów.
 4. Zwiększenie konkurencyjności: Dzięki korzystaniu z przetargów, załadowcy mogą utrzymywać konkurencyjność swoich cen i usług. Konkurencyjne przetargi zachęcają przewoźników do oferowania lepszych warunków, co może przekładać się na korzyści dla załadowców i ich klientów.

Dlaczego warto wystawiać Przetargi w TIMOCOM Marketplace?

Miejscem, które ułatwia proces wystawiania przetargów transportowych, łącząc załadowców i przewoźników jest TIMOCOM Marketplace. Jakie korzyści daje załadowcy?

 1. Szeroki zasięg: TIMOCOM Marketplace to baza ponad 53.000 firm transportowych, logistycznych, produkcyjnych i handlowych z aż 46 krajów. Oznacza to, że jej użytkownicy mogą znaleźć dostawców nie tylko lokalnie, ale także wystawiając przetargi transportowe międzynarodowe. Liczba przetargów w Marketplace to do 8500 przetargów rocznie.
 2. Szybkość i efektywność: Proces przetargów w TIMOCOM Marketplace jest zautomatyzowany i odbywa się online. To pozwala załadowcom zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny na manualne wyszukiwanie. Dzięki 99,98% dostępności serwera 24/7 użytkownicy mogą liczyć na ciągłość pracy bez awarii.
 3. Monitoring i zarządzanie: TIMOCOM Marketplace oferuje narzędzia do monitorowania i zarządzania przesyłkami w czasie rzeczywistym. Dzięki automatycznym powiadomieniom o statusie zleceniodawca na bieżąco otrzymuje informacje m.in. o tym, gdzie znajduje się ładunek, w jakim czasie dotrze na miejsce załadunku lub rozładunku, co nieprzewidziane stało się na trasie.
 4. Bezpieczeństwo i zaufanie: Każda firma transportowa i logistyczna, która chce być członkiem TIMOCOM Marketplace, przechodzi szczegółową weryfikację. Dzięki temu użytkownicy, w tym załadowcy, mogą być pewni, że mają do czynienia ze sprawdzonymi kontrahentami. Dodatkowo, poziom bezpieczeństwa na TIMOCOM Marketplace podnoszą System Ocen oraz usługa ubezpieczenia przewożonego ładunku u naszego partnera SCHUNCK GROUP.

Jak Giełda Transportowa TIMOCOM może wesprzeć załadowców?

Dzięki dostępowi do TIMOCOM Marketplace każdy załadowca może korzystać równolegle z Przetargów Transportowych i pozostałych produktów. Giełda Transportowa TIMOCOM, gdzie codziennie trafia nawet 1.000.000 ofert frachtów i powierzchni ładunkowych, to miejsce, w którym załadowca zyskuje dostęp do rynku SPOT. Daje to załadowcy większy wybór w razie potrzeby zawierania umów doraźnych z krótkim terminem realizacji. Dodatkowo, funkcja Propozycje Cenowe ułatwia pierwszy kontakt przewoźnika z załadowcą i przyspiesza proces przydzielania zleceń.

przetargi-transportowe-gielda-transportowa-timocom-widok

W ramach TIMOCOM Marketplace możesz zyskać dostęp do następujących produktów:

 • Giełda Transportowa,
 • Giełda Magazynowa,
 • Przetargi Transportowe,
 • Monitoring Przesyłek Live,
 • Zamknięta Giełda Transportowa,
 • Zlecenia Transportowe Online.

W dzisiejszym konkurencyjnym otoczeniu biznesowym przetargi transportowe są nieodłącznym elementem strategii załadowców. Pozwalają one nie tylko na kontrolowanie kosztów i zwiększanie efektywności, ale także na dostęp do szerokiej bazy potencjalnych przewoźników i zachowanie konkurencyjności. W TIMOCOM Marketplace zrzeszamy 53.000 zweryfikowanych firm po to, abyś Ty, jako załadowca, mógł zaoszczędzić czas na szukaniu idealnego partnera biznesowego w ramach jednego abonamentu, bez dodatkowych kosztów.

 

P. H.

Pop-up image
Chcesz mieć aktualne artykuły z branży TSL w zasięgu ręki?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco
z wiadomościami ze świata transportu i logistyki!

Do góry