TIMOCOM 13.03.2024
4

Cyfrowe zarządzanie zleceniami transportowymi: oszczędność czasu i pewna jakość

Jak Zlecenia Transportowe TIMOCOM ułatwiają pracę firmie BLM Trucking

BLM Trucking success story Jan Bokoc

"Z natury jestem leniwy i staram się ułatwić sobie wszystko, co się da. W efekcie pracuję jeszcze bardziej efektywnie"- mówi o sobie dyrektor zarządzający BLM Trucking, Jan Bokoč. O tej wysokiej efektywności świadczy tworzona przez niego firma, którą kieruje od 16 lat.

O BLM Trucking s.r.o.

BLM Trucking została utworzona w lipcu 2005 roku w Czechach, jako przedsiębiorstwo transportowe dla klientów w Danii. W 2010 roku rozpoczęła wyłączną współpracę z duńską firmą CONTINO TRANSPORT A/S działającą na arenie międzynarodowej. Dziś BLM Trucking zatrudnia 60 pracowników i posiada flotę liczącą 44 ciągniki z plandekami. Przedsiębiorstwo transportuje różne rodzaje towarów. Ciężarówki jeżdżą po całej Europie Zachodniej, jednak w szczególności w Niemczech i w Danii.

Początek współpracy z TIMOCOM

"Wiele lat działaliśmy wyłącznie jako przewoźnik kontraktowy dla jednego klienta. Dzięki TIMOCOM od 2018 roku jeździmy też dla czeskich zleceniodawców i optymalnie wykorzystujemy własne pojazdy. Transporty dla wolnego handlu stanowią dziś 10% naszego obrotu. Do pełnego obłożenia naszych ciężarówek korzystamy, podobnie jak nasza firma matka CONTINO TRANSPORT, z TIMOCOM Marketplace“- podsumowuje Jan Bokoč.

Procesy transportowe - przydzielanie i podejmowanie zleceń

"Dopóki jeździliśmy tylko dla CONTINO TRANSPORT, nie musieliśmy wystawiać żadnych zleceń. Mieliśmy swój własny wewnętrzny system komunikacyjny, rozliczenia były proste i mogliśmy sobie poradzić dzięki wspólnym arkuszom kalkulacyjnym Excel. Kiedy zaczęliśmy szukać niezależnego wykorzystania naszych ciężarówek, otrzymałem pierwsze zlecenie od niemieckiego klienta za pośrednictwem sieci TIMOCOM"- wspomina Bokoč. "To było szybkie, praktyczne i łatwe. Rozumiałem, że również i my nie potrzebujemy do przydzielania zleceń żadnego kolejnego generującego koszty systemu. Nasz program księgowy nie oferował żadnego znanego formatu do wprowadzania istotnych informacji do zleceń transportowych."

Proste przydzielanie zleceń dzięki cyfrowym Zleceniom Transportowym

"Zawsze zaczynam od wystawienia oferty transportowej, a następnie z niej zlecenia transportowego. Wystarczy wprowadzić ID Użytkownika i wszystkie niezbędne dane zostają uzupełnione. Dzięki ścisłej integracji wszystkich aplikacji oszczędzam dużo czasu i nie muszę kilkukrotnie wprowadzać tych samych danych. Możliwość kopiowania, tworzenia szablonów i inteligentne uzupełnianie umożliwiają mi wprowadzenie wszystkich danych zlecenia w mgnieniu oka. Zlecenia nie giną w masie innych e-maili ani nie wpadają do spamu. Mogę nimi zarządzać centralnie w Zleceniach Transportowych.“

"Ponadto za bardzo przydatną uważam także następującą kwestię: jeśli chcę porozmawiać z jakimś zleceniodawcą, z którym współpracowałem pół roku temu, i ustalę, że nie jest on już dostępny w sieci TIMOCOM, często dowiaduję się, że miał nieetyczne nawyki płatnicze i został wykluczony. Informacje o niewypłacalności, w szczególności w przypadku firm zagranicznych, w moim wewnętrznym systemie nie są gwarantowane. W ten sposób TIMOCOM oszczędza mi niepotrzebnych trosk i finansowych strat"- podkreśla Bokoč.

Zlecenia Transportowe dają też możliwość dalszego wzrostu efektywności: "Bez potwierdzenia, że zlecenie zostało podjęte, nie chcę oferować go innemu dostawcy. Terminowa realizacja zlecenia ma dla klienta kluczowe znaczenie. Dlatego dla mnie sprawdzanie statusu zlecenia jest wielką korzyścią."

Brak barier językowych

Marketplace wyświetla zlecenia w języku, który użytkownik wybrał w swoich ustawieniach. Docenia to również Jan Bokoč: "Automatyczna wysyłka zlecenia w języku partnera biznesowego niweluje wszystkie bariery językowe." Nie obawiam się wysyłki zlecenia transportowego przewoźnikowi z Bułgarii. Wiem, że on otrzyma je cyrylicą, a ja nie muszę martwić się o tłumaczenie, a tym samym ponosić dodatkowych kosztów. To znacznie ułatwia zadanie."

Dlaczego wybór padł na TIMOCOM Marketplace

Na europejskim rynku działa wiele różnych giełd transportowych, które stopniowo przekształcają się w złożone systemy do obsługi różnych procesów logistycznych. My w BLM Trucking wybraliśmy sieć TIMOCOM. "Podczas mojej 30-letniej działalności w branży transportowej wiele doświadczyłem i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że się na tym znam. Marketplace to świetne narzędzie, które jest w stanie sprostać wymaganiom obecnych czasów, a TIMOCOM jest dla nas solidnym partnerem. 

Rygorystyczny system weryfikacji nowych użytkowników daje nam pewność, że nasza działalność jest bezpieczna. Zapewnienie jakości danych spełnia nasze własne standardy bezpieczeństwa. Gorąco polecam szczególnie Zlecenia Transportowe. Ten produkt jest znakomitą alternatywą dla wszystkich zleceniodawców, zakładów produkcyjnych i przewoźników, którzy nie mają własnego systemu logistycznego"- podsumowuje Jan Bokoč.

 

Pop-up image
Chcesz mieć aktualne artykuły z branży TSL w zasięgu ręki?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco
z wiadomościami ze świata transportu i logistyki!

Do góry