TIMOCOM 22.11.2023
3

Jak efektywnie korzystać z TIMOCOM Marketplace? 5 najważniejszych porad

Poznaj praktyczne wskazówki i dostępne źródła informacji dla użytkowników

Wskazówki dotyczące skutecznego korzystania z TIMOCOM Marketplace

Sprawdzone narzędzia cyfrowe są podstawą skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw. Pod warunkiem, że wiesz, jak z nich korzystać. Dlatego niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z TIMOCOM Marketplace, czy jesteś naszym długoletnim użytkownikiem – dowiedz się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał Giełdy Transportowej i pozostałych produktów.

Sprawdzone narzędzia cyfrowe są podstawą skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw. Pod warunkiem, że wiesz, jak z nich korzystać. Dlatego niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z TIMOCOM Marketplace, czy jesteś naszym długoletnim użytkownikiem – dowiedz się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał Giełdy Transportowej i pozostałych produktów.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jak logować się do TIMOCOM Marketplace za pomocą smartfona lub tabletu?
  2. W jaki sposób szybko skontaktować się z potencjalnymi partnerami?
  3. Czy można uruchomić wiele wyszukiwań ładunku jednocześnie?
  4. Jak szybko znaleźć przewoźnika, korzystając z Przetargów i Giełdy Transportowej?
  5. Co warto dodać do Profilu Firmy, żeby pokazać się z jak najlepszej strony?

Ustaw szybkie logowanie do TIMOCOM na smartfonie lub tablecie

Szybki dostęp do TIMOCOM Marketplace to podstawa. Pierwszym krokiem do zalogowania się na komputerze stacjonarnym lub laptopie jest utworzenie skrótu na pulpicie urządzenia. W przypadku logowania na smartfonie lub tablecie potrzebujesz linku dedykowanego urządzeniom mobilnym (znajdziesz go tutaj). W zależności od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz (Android, IOS), dodajesz skrót do szybkiego logowania w inny sposób.

Skontaktuj się z partnerem biznesowym bez dzwonienia i pisania e-maili

Jeśli znalazłeś interesującą Cię ofertę, nie musisz dzwonić i wysyłać e-maili – wystarczy, że klikniesz w pole „Złóż propozycję cenową” i podasz swoją stawkę. Zleceniodawca zobaczy wszystkie Twoje propozycje do swojej oferty w formie wygodnej, gotowej listy. Dodatkowo, jeśli jesteś dyspozytorem działającym w transporcie międzynarodowym, będzie to dla Ciebie spore odciążenie z uwagi na brak konieczności tłumaczenia zapytań na język obcy.

Ważne! Oferent ładunku może wyłączyć opcję Propozycji Cenowych, wówczas nie będzie ona widoczna.

Dowiedz się więcej o Propozycjach Cenowych

Uruchom wiele wyszukiwań jednocześnie i korzystaj z szablonów szybkiego wyszukiwania

Jeśli interesują Cię oferty frachtów na określonych relacjach i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach spełniających dane kryteria, możesz je aktywować samodzielnie. Wystarczy, że po kliknięciu w „Nowe wyszukiwanie” włączysz powiadomienie o nowych ofertach. W ten sposób możesz wyszukiwać nowe oferty, jak również przeglądać inne. Jeśli korzystasz z podobnych filtrów wyszukiwania, możesz stworzyć szablon i dodać go przy przycisku „Nowe wyszukiwanie”.

Znajduj oferty transportu korzystając równolegle z Przetargów i Giełdy Transportowej

Ogłaszanie przetargów nie musi wykluczać szukania doraźnych ofert transportu na rynku SPOT. W TIMOCOM Marketplace możesz działać wielostronnie i korzystać zarówno z Przetargów, jak i Giełdy Transportowej. Dzięki temu możesz pozostać na rynku kontraktowym, ale i szukać przewoźników na „tu i teraz”, jeśli będzie wymagała tego sytuacja.

Ważne! W TIMOCOM Marketplace możesz korzystać z Przetargów i Giełdy Transportowej w ramach jednego abonamentu, bez dodatkowych opłat.

Dostosuj swój Profil Firmy i daj się poznać z jak najlepszej strony

Profil Firmy to Twoja wizytówka w TIMOCOM Marketplace. Od tego, co zobaczą na niej Twoi partnerzy biznesowi może zależeć, czy podejmą z Tobą współpracę.  Znajdą tu nie tylko logo i zdjęcie w tle, ale i oceny wystawiane przez innych kontrahentów. To nie wszystko – o Twojej wiarygodności i rzetelności wiele powiedzą też udostępnione dokumenty, certyfikaty, a także czytelne, szczegółowe informacje na temat oferowanych usług.

 

Chcesz poznać więcej wskazówek na temat efektywnego korzystania z TIMOCOM Marketplace? Odwiedź nasze Centrum Pomocy – znajdziesz tu instrukcje na start, informacje niezbędne w trakcie użytkowania, jak i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

P. H.

Pop-up image
Chcesz mieć aktualne artykuły z branży TSL w zasięgu ręki?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco
z wiadomościami ze świata transportu i logistyki!

Do góry