Zlecenie Transportowe TIMOCOM

W jaki sposób monitoring ładunków w TIMOCOM może poprawić twoją efektywność

Dzięki TIMOCOM status ładunku masz zawsze pod kontrolą. Jak to działa? Przewoźnik łączy swój pojazd z odpowiednimi zleceniami transportowymi i przekazuje zleceniodawcy dane GPS. Przy tym sam decyduje, ile informacji i na jak długo udostępni.

Zleceniodawca, zleceniobiorca i podwykonawca mogą w ten sposób obserwować, czy przesyłka została już załadowana i kiedy pojazd dotrze na miejsce rozładunku. Tym samym wszyscy uczestnicy procesu transportowego oszczędzają wiele czasu, który do tej pory przeznaczali na telefoniczną lub e-mailową wymianę informacji.

Transparentność dla wszystkich uczestników procesu transportowego

Informacje dotyczące statusu załadunku i rozładunku, a także oczekiwany czas przybycia (Estimated Time of Arrival – ETA) mogą być udostępniane osobom trzecim, np. odbiorcom. Na podstawie tych informacji mogą oni zoptymalizować zarządzanie oknami czasowymi i efektywnie wykorzystać swoje zasoby.

W funkcji monitoringu przesyłek live dostępnych jest osiem statusów, które są udostępniane. Komunikaty o statusie:  „Na miejscu załadunku“, „W drodze do miejsca rozładunku “, „Na miejscu rozładunku “ i  „Rozładunek zakończony “ są wysyłane w pełni automatycznie za pośrednictwem geofence na podstawie lokalizacji pojazdu. Pozostałe aktualizacje mogą być przekazywane przez kierowcę lub dysponenta.

Aktualizacja statusu przesyłki
Dodawanie dokumentów

Optymalne zarządzanie oknami czasowymi dzięki obliczeniom ETA

Monitoring przesyłek live oferuje także automatyczne powiadomienia dotyczące Estimated Time of Arrival (ETA). Bazują one na sprawdzonym systemie Truck-Routing, który jest zoptymalizowany pod kątem drogowego transportu towarów.

Korzystanie z monitoringu ładunków wymaga wystawienia zlecenia transportowego. Przy tym powstaje cyfrowy obraz przesyłki – tak zwany cyfrowy bliźniak, który wszyscy uczestnicy mogą edytować. Celem jest, aby zawierał on wszystkie istotne informacje dla każdej ze stron. Potwierdzenie dostawy, zdjęcia ewentualnych szkód i inne dokumenty transportowe mogą być częścią tego cyfrowego bliźniaka i zostać zintegrowane poprzez interfejs z Twoim systemem ERP. Cyfrowy bliźniak zawiera także informacje o aktualnym statusie załadunku lub rozładunku oraz przewidywany czas przyjazdu na rampę.

Monitoring ładunków ułatwia zarządzanie procesami logistycznymi

Dzięki monitoringowi przesyłek live zredukujesz koszty procesu i skrócisz drogę komunikacji. Jeśli coś pójdzie nie tak, w porę otrzyma informację i będziesz mógł proaktywnie reagować. Czy to zmiana trasy, rezerwacja rampy załadowczej czy optymalizacja możliwości przewozowych – dzięki obliczeniom ETA pozostanie Ci znacznie więcej czasu na działanie.

Monitoring przesyłek live od TIMOCOM można zintegrować z posiadanymi systemami TMS i ERP, a także korzystać jako z samodzielnego rozwiązania w przeglądarce.

Poznaj funkcję śledzenia ładunków w TIMOCOM Marketplace

Nasi ekspert chętnie przybliży Ci to rozwiązanie i odpowie na Twoje pytania!

Do góry