15.03.2019

Najczęstsze problemy prawne w branży TSL cz. I – zlecenia transportowe

„Zlecenie transportowe - niepotrzebna formalność, czy gwarancja bezpieczeństwa?” – rozmowa z ekspertem prawa transportowego.

(1)

W ramach projektu TIMOCOM LiveTalk firma TIMOCOM wraz z Kancelarią Iuridica przygotowała serię wywiadów dotyczących najczęstszych problemów prawnych, jakie dotyczą sektora transportu i logistyki. Ekspertem wyjaśniającym zagadnienia prawne będzie znany prawnik, szkoleniowiec, współwłaściciel Kancelarii Iuridica oraz prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Nienormatywnego – Łukasz Chwalczuk.

Temat zlecenia transportowego wydaje się powszechnie znany, jednak jak wynika z doświadczeń prawników z Kancelarii Iuridica, wiele zagadnień pozostaje niejasnych dla dużej części uczestników łańcucha dostaw.

Wywiady będą transmitowane na żywo na fanpage TIMOCOM na Facebooku: https://www.facebook.com/timocom.polska .

Pierwsze spotkanie dotyczące zagadnień związanych ze zleceniem transportowym odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 20:00.

Liczba regulacji prawnych dotyczących transportu może dziś przytłoczyć niejednego przedsiębiorcę działającego w branży TSL. Stąd pomysł wsparcia w postaci unikalnych informacji przydatnych w codziennej pracy.

Temat zlecenia transportowego wydaje się powszechnie znany, jednak jak wynika z doświadczeń prawników z Kancelarii Iuridica, wiele zagadnień pozostaje niejasnych dla dużej części uczestników łańcucha dostaw. Jaka jest różnica pomiędzy zleceniem przewozowym, a spedycyjnym? Co takie zlecenie powinno zawierać? Co oznaczają poszczególne zapisy? Jakie klauzule warto stosować i dlaczego? Ile może kosztować błąd w zapisie zlecenia? Te i inne pytania pojawią się podczas TIMOCOM LiveTalk. Zarówno TIMOCOM jak i ekspert zapraszają do zadawania pytań i komentowania podczas transmisji na żywo. Już teraz można zaplanować uczestnictwo w tym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/568597670304532/

Pobierz informację prasową
Do góry