Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Transport wartości pieniężnych

to przewożenie lub przenoszenie wartości pieniężnych poza obiektami przedsiębiorcy lub innej jednostki organizacyjnej. Reguluje go Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne. Transport pieniędzy to szczególny rodzaj transportu, w którym należy zapewnić bezpośrednią fizyczną ochronę lub zabezpieczenie techniczne. Sposób przewozu, dobór środków transportu czy ewentualnych konwojentów zależy od sumy przewożonej kwoty. Przewóz dużej sumy pieniędzy zazwyczaj wymaga konwojowania przez specjalistyczną firmę ochroniarską.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry