skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Transport pojazdów

Jest to przewóz pojazdu przykładowo osobowego, ciężarowego, terenowego, typu van lub dostawczego na ciężarówce ze specjalną przyczepą do przewozu samochodów.

Rodzaje transportu pojazdów
W zakresie przewozu pojazdów rozróżnia się transport otwarty i zamknięty. Przewozy otwarte to głównie transport samochodów, które są przewożone od producenta do sprzedawcy. Pojazdy są wówczas widoczne dla wszystkich podczas transportu.
Przy transporcie zamkniętym przewożone pojazdy są chronione przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi przez boczne plandeki. Nierzadko chronią się przed wzrokiem ciekawskich, na przykład podczas transportu przedpremierowego, przewozu rzadkich pojazdów lub samochodów wyścigowych.

Zalety transportu pojazdów
Główną zaletą transportu pojazdów ciężarówką jest to, że dany pojazd nie musi być prowadzony, co oznacza, że nie ma zbędnego przebiegu przed sprzedażą. Przewożony w ten sposób samochód łatwiej jest też uchronić przed ewentualnymi uszkodzeniami mogącymi powstać podczas jazdy.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry