Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Telematyka w transporcie

Telematyka w transporcie to zaawansowane technologicznie moduły, które pozwalają poprawić wyniki finansowe i zwiększyć efektywność firmy. Inteligentne systemy telematyczne bazują na rozwiązaniach z zakresu telekomunikacji, automatyki i informatyki. Programy te pozwalają na wdrożenie efektywnych mechanizmów wymiany informacji i nowoczesnych technik komunikacji w czasie rzeczywistym. Telematyka transportu umożliwia wpływanie na przebieg procesów przemieszczania się przedmiotów i podmiotów transportu, zwiększając przy tym wydajność przewozów oraz bezpieczeństwo, a także zmniejszając ujemne oddziaływanie na środowisko. Dzięki tym rozwiązaniom można zwiększyć efektywność floty, generować analityczne raporty, zredukować eksploatację pojazdów, zmniejszyć koszty paliwowe oraz nadzorować czas pracy kierowców. W telematyce transportu wykorzystuje się różne urządzenia i aplikacje. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy Internet, sieci komórkowe GSM, systemy pozycjonowania obiektów za pomocą nawigacji satelitarnej GPS, łączność radiową, bazy danych geograficznych i drogowych, urządzenia monitorowania ruchu drogowego, pogody itp. Podstawowymi narzędziami telematyki w transporcie są urządzenia montowane w pojazdach, służące do aktywnej ochrony i zarządzania środkami transportu.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry