skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Telematyka w transporcie

Telematyka w transporcie to zaawansowane technologicznie moduły, które pozwalają poprawić wyniki finansowe i zwiększyć efektywność firmy. Inteligentne systemy telematyczne bazują na rozwiązaniach z zakresu telekomunikacji, automatyki i informatyki. Programy te pozwalają na wdrożenie efektywnych mechanizmów wymiany informacji i nowoczesnych technik komunikacji w czasie rzeczywistym. Telematyka transportu umożliwia wpływanie na przebieg procesów przemieszczania się przedmiotów i podmiotów transportu, zwiększając przy tym wydajność przewozów oraz bezpieczeństwo, a także zmniejszając ujemne oddziaływanie na środowisko. Dzięki tym rozwiązaniom można zwiększyć efektywność floty, generować analityczne raporty, zredukować eksploatację pojazdów, zmniejszyć koszty paliwowe oraz nadzorować czas pracy kierowców. W telematyce transportu wykorzystuje się różne urządzenia i aplikacje. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy Internet, sieci komórkowe GSM, systemy pozycjonowania obiektów za pomocą nawigacji satelitarnej GPS, łączność radiową, bazy danych geograficznych i drogowych, urządzenia monitorowania ruchu drogowego, pogody itp. Podstawowymi narzędziami telematyki w transporcie są urządzenia montowane w pojazdach, służące do aktywnej ochrony i zarządzania środkami transportu.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry