Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Systemy do zarządzania oknami czasowymi w magazynach

Systemy do zarządzania oknami czasowymi w magazynach powstały głównie z myślą o skróceniu czasu oczekiwania na za- i rozładunek. By towar mógł zostać rozładowany np. w supermarkecie, spedytor lub kierowca musi wcześniej, za pośrednictwem takiego właśnie systemu, zarezerwować ramy czasowe dla konkretnej dostawy. Program umożliwia sprawdzenie, w jakich godzinach wolne jest stanowisko do rozładunku i jego zabukowanie (np.od 14:00 do 15:00). Jeśli kierowca stawi się w ustalonym przedziale czasowym, może bez kolejki podjechać pod rampę i rozpocząć rozładunek. Dzięki temu skraca się czas przestoju. W sytuacji, gdy kierowca nie będzie mógł wykorzystać zarezerwowanego dla siebie okna, ponieważ utknie w korku lub złapie gumę, niezbędna będzie rezerwacja nowego terminu. Podobnymi zasadami kierują się lotniska podczas odprawy samolotów. Przedsiębiorstwa lotnicze rezerwują tak zwany "Time-Slot" w ramach którego musi odbyć się lot. W przeciwnym razie okno czasowe wygasa, a firmie grożą wysokie kary.

Patrz również:

  • System zarządzania transportem

    System zarządzania transportem (TMS) to narzędzie ułatwiające pracę dysponentom. Dzięki niemu mogą oni opracowywać i zarządzać otrzymanymi od nadawców /producentów zleceniami transportowymi, a także planować całe trasy przejazdu lub tylko ich odcinki.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry