Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Pusty przebieg

O pustym przebiegu mówi się, gdy ciężarówka musi jechać do następnego miejsca załadunku bez towaru. Z reguły dzieje się tak, jeśli zlecenie transportowe nie wiąże się z żadnym pasującym zleceniem powrotnym. Jeżeli na przykład kierowca ciężarówki otrzymuje zlecenie przewiezienia ładunku z Düsseldorfu do Paryża, to po dostarczeniu swojego towaru do miejsca docelowego kończy takie zlecenie, ale późniejszy przejazd powrotny odbywa się bez ładunku. Wtedy droga po następny ładunek jest pustym przejazdem. Giełdy transportowe są skutecznym sposobem przeciwdziałania pustym przebiegom. Użytkownicy mogą tutaj w kilka sekund wyszukać ofertę ładunku, jak również wprowadzić do systemu swoją pustą ciężarówkę. Ostatecznie każdy przewoźnik chce unikać pustych przebiegów, które zawsze są kosztowne, czasochłonne oraz szkodliwe dla środowiska.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry