Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Nadstawka paletowa

to konstrukcja nakładana na paletę (jest z nią kompatybilna), umożliwiająca piętrzenie paletowych jednostek ładunkowych. Tego rodzaju rozwiązania zazwyczaj są stosowane na paletach drewnianych oraz plastikowych (w tym między innymi na paletach typu euro). Zastosowanie nadstawki to najprostszy sposób na solidne zabezpieczenie towaru w transporcie zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Nadstawka utrzymuje towar w jednej pozycji (osłania go z góry i z boku) i powoduje, że towar nie przesuwa się w trakcie transportu. W razie potrzeby, na palecie lub nadstawce można zainstalować specjalną pokrywę, która dodatkowo zabezpieczy przed przemieszczaniem się towaru. Nadstawka paletowa stanowi doskonałą alternatywę dla opakowań kartonowych, pudełek oraz metalowych skrzynek. Ze względu na konstrukcję rozróżniamy nadstawki słupkowe (składają się ze słupków i poprzeczek) oraz nadstawki skrzyniowe (zdejmowane ramy ze ściankami bocznymi pełnymi, z listew lub siatki).

Patrz również:

  • Paletyzator

    to maszyna przeznaczona do formowania lub układania w stosy opakowań grupowych lub pojemników sztywnych (m.in. na palecie). Paletyzatory dzieli się na: paletyzatory dolnopoziomowe i górnopoziomowe podnoszące, wielostanowiskowe, automatyczne i kolumnowe.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry