Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Naczepa bimodalna

Naczepa bimodalna (bimodal trailer) to naczepa samochodowa o specjalnej konstrukcji, która może zostać przekształcona w wagon kolejowy poprzez dodanie szynowego wózka podwozia. Tego typu naczepy stosuje się w transporcie bimodalnym, tj. polegającym na wykorzystaniu dwóch środków transportu (drogowego i kolejowego) bez stosowania przeładunku towarów. W tym rodzaju transportu naczepy wraz z ładunkiem są dowożone do terminalu za pomocą ciągnika siodłowego. Tam odbywa się proces łączenia naczep z wózkiem kolejowym aż do uformowania całego pociągu. Po przewiezieniu ładunku do stacji docelowej pociąg jest rozformowywany, a naczepy transportowane są na miejsce przeznaczenia znów przy użyciu ciągnika siodłowego.

Patrz również:

  • Transport bimodalny

    Transport bimodalny to przewożenie ładownych lub próżnych naczep samochodowych transportem kolejowym, z zastosowaniem bezpośredniego ich oparcia na wózkach wagonowych. Pociąg bimodalny składa się z naczepy samochodowej, adaptera oraz dwuosiowego wózka

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry