Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Naczepa bimodalna

(bimodal trailer) to naczepa samochodowa o specjalnej konstrukcji, która może zostać przekształcona w wagon kolejowy poprzez dodanie szynowego wózka podwozia. Tego typu naczepy stosuje się w transporcie bimodalnym tj. transporcie polegającym na wykorzystaniu dwóch środków transportu (drogowego i kolejowego) bez stosowania przeładunku towarów. W tym rodzaju transportu naczepy wraz z ładunkiem są dowożone do terminalu za pomocą ciągnika siodłowego. Tam odbywa się proces łączenia naczep z wózkiem kolejowym aż do uformowania całego pociągu. Po przewiezieniu ładunku do stacji docelowej pociąg jest rozformowywany a naczepy transportowane są na miejsce przeznaczenia znów przy użyciu ciągnika siodłowego.

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej