Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Naczepa

Naczepa to pojazd drogowy bez własnego napędu, wykorzystywany do transportu rzeczy (służy do przewożenia w zasadzie każdego rodzaju towaru). Zaprojektowano ją tak, że część pojazdu i znaczna część ładunku spoczywa na pojeździe silnikowym ciągnącym naczepę (ciągniku siodłowym). Aby zamocować naczepę do ciągnika siodłowego, należy obniżyć tylne zawieszenie, podjechać siodłem pod naczepę, podpiąć przewody łączące instalację elektryczną, układ pneumatyczny i hamulcowy, a następnie podnieść zawieszenie ciągnika oraz schować nóżki naczepy. Naczepy dzielą się na: uniwersalne, furgonowe, samowyładowcze, podkontenerowe, chłodnie, centralnoosiowe, wielkogabarytowe, zabudowy wywrotkowe i naczepy do przewozu maszyn. Polska należy do czołowych producentów naczep w Europie.

Patrz również:

  • Ciągnik siodłowy

    Ciągnik siodłowy to pojazd mechaniczny przeznaczony do przemieszczania naczep pozbawionych przednich kół, podpieranych na specjalnym siodle znajdującym się w tylnej części ciągnika. Siodło nie stanowi sztywnego połączenia, ale pozwala na skręcanie naczepy

  • Przyczepa

    Przyczepa to pojazd drogowy bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem (samochodem osobowym, samochodem ciężarowym, ciągnikiem rolniczym, autobusem, motocyklem, motorowerem, pojazdem wolnobieżnym). Przyczepy dzielą się na centralnoosiowe

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry