Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Materiał sypki

to materiał ziarnisty lub kruchy (złożony z drobnych, suchych, niespojonych ze sobą cząstek lub łatwo rozpadających się na drobne cząstki) dostępny w stanie umożliwiającym przenoszenie potokowe. Rozróżnia się przy tym podział ładunków na sypkie i zwarte. Do materiałów sypkich należą: gips, piasek, żwir, cement, sól drogowa, ruda, żużel, ziarna zbóż, cukier, mąka, nasiona roślin, ryż, kawa, barwniki, materiały wypełniające, ziemia, proszki chemiczne, pyły, popioły, sadze itp. ‎Ładunki sypkie z uwagi na swoje właściwości często składowane są w silosach lub bunkrach (produkty, które są niewrażliwe na oddziaływanie czynników atmosferycznych, mogą być składowane także na wolnym powietrzu).

Patrz również:

  • Silos

    Silos to duży pojemnik na materiał sypki. W gospodarce rolnej do przechowywania zboża stosowane są silosy o wysokości od 10 do 20 metrów. Są to konstrukcje o kształcie walca wykonane z betonu, kamieni, stali, drewna lub tworzywa sztucznego. Silosem nazywa

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry