skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Magazyn celny

(inaczej magazyn czasowego składowania) to obiekt przeznaczony do czasowego składowania towarów sprowadzonych spoza obszaru Unii Europejskiej do czasu nadania im przeznaczenia celnego. Składane towary są umieszczane w magazynie na podstawie deklaracji skróconej lub innego dokumentu, który był wykorzystany w charakterze deklaracji. Przechowywanie w magazynach celnych towarów pochodzących spoza Unii nie wymaga płacenia ceł importowych oraz podatków. Organy celne mogą jednak zażądać złożenia zabezpieczenia należności celno-podatkowych. Magazyny czasowego składowania mają z góry narzucony czas składowania. Jest to dwadzieścia dni od daty założenia deklaracji skróconej. Termin można przedłużyć za zgodą Urzędu Celnego.

Patrz również:

  • Cło

    Cło to forma podatku, nakładanego przez państwo na towary w związku z ich wywozem i przywozem dokonywanym przez granice celne państwa, a także ich tranzytem przez jego obszar [...]

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry