Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Magazyn celny

(inaczej magazyn czasowego składowania) to obiekt przeznaczony do czasowego składowania towarów sprowadzonych spoza obszaru Unii Europejskiej do czasu nadania im przeznaczenia celnego. Składane towary są umieszczane w magazynie na podstawie deklaracji skróconej lub innego dokumentu, który był wykorzystany w charakterze deklaracji. Przechowywanie w magazynach celnych towarów pochodzących spoza Unii nie wymaga płacenia ceł importowych oraz podatków. Organy celne mogą jednak zażądać złożenia zabezpieczenia należności celno-podatkowych. Magazyny czasowego składowania mają z góry narzucony czas składowania. Jest to dwadzieścia dni od daty założenia deklaracji skróconej. Termin można przedłużyć za zgodą Urzędu Celnego.

Patrz również:

  • Cło

    Cło to forma podatku, nakładanego przez państwo na towary w związku z ich wywozem i przywozem dokonywanym przez granice celne państwa, a także ich tranzytem przez jego obszar celny.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry