skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Magazyn

to odpowiednio przystosowane oraz wyposażone w urządzenia i środki techniczne miejsce przeznaczone do składowania materiałów, półfabrykatów lub wyrobów gotowych oraz przechowywania i manipulowania zapasami. Magazynem może być zarówno nieosłonięty plac (składowisko), wiata, część budowli, pomieszczenie zamknięte (hala) lub kilka budowli magazynowych. Podstawowym wyposażeniem magazynu w zależności od jego przeznaczenia są: urządzenia do składowania (np. regały, wieszaki), środki transportu magazynowego (np. wózki widłowe, żurawie, suwnice) oraz pomocnicze urządzenia magazynowe (np. palety, pomosty, kontenery). Aby magazyn mógł funkcjonować prawidłowo musi panować w nim właściwa organizacja (środki, zasady, metody, struktury składające się na system skoordynowanych działań) zarządzana i obsługiwana przez zespół ludzi. Ze względu na swoje przeznaczenie magazyny dzielą się na przemysłowe, dystrybucyjne (handlowe) oraz rezerwowe.

Patrz również:

  • Giełda powierzchni magazynowych

    Internetowa giełda powierzchni magazynowych jest wyszukiwarką magazynów. Za jej pośrednictwem udostępnia się wolne magazyny i powierzchnie magazynowe. Usługodawcy korzystają z platformy, by [...]

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry