Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Intermodalny terminal przeładunkowy

Intermodalny terminal przeładunkowy (zwany terminalem kontenerowym) to obiekt, w którym znajduje się właściwa organizacja i infrastruktura umożliwiająca przeładunek intermodalnych jednostek transportowych (kontenerów, nadwozi wymiennych i naczep samochodowych) pomiędzy środkami transportu należącymi do różnych gałęzi transportu. Umożliwia on także składowanie i użytkowanie jednostek przy pomocy odpowiednich urządzeń. Terminale przeładunkowe najczęściej są zlokalizowane w dużych portach morskich i ważnych lądowych centrach logistycznych, nierzadko występują także jako obiekty samodzielne.

Patrz również:

  • Terminal kontenerowy

    Terminal kontenerowy (morski lub lądowy) to terminal, w którym port bądź armator składuje puste lub pełne kontenery; najczęściej na placach składowych. Załadowane kontenery są przechowywane przez stosunkowo krótki czas (czekają na dalszy transport), puste

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry