Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Handel elektroniczny (e-commerce)

to proces zawierania transakcji handlowych za pośrednictwem sieci teleinformatycznych, połączony z dokonywaniem płatności za towary i usługi z pominięciem bezpośredniego kontaktu między stronami. Najbardziej powszechną formą handlu elektronicznego są sklepy internetowe (B2C) oraz platformy transakcyjne, gdzie wymiana handlowa następuje wyłącznie pomiędzy przedsiębiorstwami (B2B). Handel on-line ma wiele zalet zarówno dla klientów, jak i sprzedawców; przede wszystkim pozwala on na oszczędność czasu, znaczną wygodę, łatwy i szybki dostęp do informacji, porównanie konkurencyjnych ofert, dostęp do oferty sklepów na całym świecie, redukcję kosztów, elastyczność, niski koszt dotarcia do wysokiej liczby potencjalnych klientów, przyspieszenie procesów biznesowych, skrócenie czasu dostępu do rynku towarów i usług oraz dostęp do rynku światowego.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry