skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Handel elektroniczny (e-commerce)

to proces zawierania transakcji handlowych za pośrednictwem sieci teleinformatycznych, połączony z dokonywaniem płatności za towary i usługi z pominięciem bezpośredniego kontaktu między stronami. Najbardziej powszechną formą handlu elektronicznego są sklepy internetowe (B2C) oraz platformy transakcyjne, gdzie wymiana handlowa następuje wyłącznie pomiędzy przedsiębiorstwami (B2B). Handel on-line ma wiele zalet zarówno dla klientów, jak i sprzedawców; przede wszystkim pozwala on na oszczędność czasu, znaczną wygodę, łatwy i szybki dostęp do informacji, porównanie konkurencyjnych ofert, dostęp do oferty sklepów na całym świecie, redukcję kosztów, elastyczność, niski koszt dotarcia do wysokiej liczby potencjalnych klientów, przyspieszenie procesów biznesowych, skrócenie czasu dostępu do rynku towarów i usług oraz dostęp do rynku światowego.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry