skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Flow Logistics

Flow Logistics to nowoczesny system dystrybucji, w którym produkty w formie gotowej do wysyłki bezpośrednio z terminala trafiają do sortowni lub terminali cross-dockingowych (czas przebywania przesyłki w terminalu skrócony zostaje do minimum). Produkty są tam rozbijane na mniejsze partie i razem z innymi towarami wysyłane do poszczególnych odbiorców. Niekiedy towar przemieszczany jest z pojazdu dostawcy wprost na pojazd odbiorcy bez fazy sortowania. Flow Logistics zapewnia wysoką przepustowość i dokładną realizację harmonogramów, jest ukierunkowana na zwiększanie efektywności łańcucha dostaw oraz eliminację zbędnych kosztów, a głównym jej celem jest szybkie reagowanie na potrzeby konsumenta. W koncepcji tej operator logistyczny przejmuje monitorowanie produktów za pomocą systemu informatycznego w całym łańcuchu dostaw.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry