Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Flow Logistics

Flow Logistics to nowoczesny system dystrybucji, w którym produkty w formie gotowej do wysyłki bezpośrednio z terminala trafiają do sortowni lub terminali cross-dockingowych (czas przebywania przesyłki w terminalu skrócony zostaje do minimum). Produkty są tam rozbijane na mniejsze partie i razem z innymi towarami wysyłane do poszczególnych odbiorców. Niekiedy towar przemieszczany jest z pojazdu dostawcy wprost na pojazd odbiorcy bez fazy sortowania. Flow Logistics zapewnia wysoką przepustowość i dokładną realizację harmonogramów, jest ukierunkowana na zwiększanie efektywności łańcucha dostaw oraz eliminację zbędnych kosztów, a głównym jej celem jest szybkie reagowanie na potrzeby konsumenta. W koncepcji tej operator logistyczny przejmuje monitorowanie produktów za pomocą systemu informatycznego w całym łańcuchu dostaw.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry