Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Badanie homologacyjne

Badanie homologacyjne to badanie, które stanowi podstawę do stworzenia szczegółowego opisu pojazdu pod względem identyfikacyjnym oraz technicznym. Pozwala ono odpowiedzieć na pytanie czy dany pojazd może być wykorzystywany jako środek transportu towarów lub osób, przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska (norm emisji zanieczyszczeń i zużycia paliwa). Spełnienie wymagań homologacyjnych jest konieczne do dopuszczenia nowych typów pojazdów, przedmiotów ich wyposażenia lub części do ruchu drogowego w Unii Europejskiej. Dokumentem zawierającym dane techniczne pojazdu, zgodne z przeprowadzonymi badaniami homologacyjnymi jest świadectwo homologacji wydawane przez ministra właściwego do spraw transportu.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry