skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Łancuch dostaw

(inaczej łańcuch logistyczny, supply chain) to wszystkie czynności procesu przepływu towarów i usług od producenta do konsumenta. Działania te obejmują: pozyskanie surowców, zarządzanie produkcją, zarządzanie zapasami, zarządzanie popytem, przemieszczanie określonych partii dóbr od dostawcy do odbiorcy w wyznaczone miejsce, w określonym terminie, we właściwym stanie, ilości i po odpowiednich kosztach, a w konsekwencji sprzedaży produktu finalnego końcowemu nabywcy (ostatecznemu klientowi). Współpraca przedsiębiorstw, dostawców, odbiorców i innych ogniw łańcucha umożliwia płynne przemieszczanie się nie tylko towarów, ale także informacji i środków finansowych.

Patrz również:

  • Łańcuch logistyczny

    (inaczej supply chain, łańcuch dostaw) określa całość działań koniecznych, aby produkt znalazł drogę od producenta do konsumenta. Łańcuch logistyczny składa się więc z wielu etapów, od [...]

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry