Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Łancuch dostaw

(inaczej łańcuch logistyczny, supply chain) to wszystkie czynności procesu przepływu towarów i usług od producenta do konsumenta. Działania te obejmują: pozyskanie surowców, zarządzanie produkcją, zarządzanie zapasami, zarządzanie popytem, przemieszczanie określonych partii dóbr od dostawcy do odbiorcy w wyznaczone miejsce, w określonym terminie, we właściwym stanie, ilości i po odpowiednich kosztach, a w konsekwencji sprzedaży produktu finalnego końcowemu nabywcy (ostatecznemu klientowi). Współpraca przedsiębiorstw, dostawców, odbiorców i innych ogniw łańcucha umożliwia płynne przemieszczanie się nie tylko towarów, ale także informacji i środków finansowych.

Patrz również:

  • Łańcuch logistyczny

    (inaczej supply chain, łańcuch dostaw ) określa całość działań koniecznych, aby produkt znalazł drogę od producenta do konsumenta. Łańcuch logistyczny składa się więc z wielu etapów, od pozyskania surowców, poprzez zarządzanie produkcją, zapasami i popytem,

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry