Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Ładunek niecałokontenerowy

(niepełnokontenerowy, LCL) to ładunek drobnicowy, który nie wypełnia całej przestrzeni pojemnika (znajduje się w nim jeszcze miejsce na kolejne ładunki). Ładunek transportowany jest wspólnie z towarami innych gestorów w tzw. kontenerze zbiorczym, w którym zostało umieszczonych niewiele ładunków od różnych nabywców. Przesyłki pochodzące od różnych załadowców są zbierane w magazynach konsolidacyjnych, gdzie następuje ich załadunek do kontenera. Po przewozie do miejsca przeznaczenia dokonywane jest rozformowanie jednostki. Zaletą przewozu mniejszych partii w ten sposób jest naliczanie frachtu od wagi lub objętości.

Patrz również:

  • Ładunek całokontenerowy

    (pełnokontenerowy, FCL ) to taki, który wypełnia cały kontener. Zazwyczaj towar pochodzi od jednego załadowcy i/lub należy do jednego klienta. Kontener jest formowany i rozformowany na koszt i ryzyko załadowcy i/lub odbiorcy. W tego typu transporcie istnieje

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry