skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Ładunek częściowy

Inaczej LTL (Less Than Truckload) - tym mianem określa się, który wykorzystuje jedynie część przestrzeni ładunkowej ciężarówki. Przewoźnikowi pozwala to na znajdowanie doładunków, dzięki czemu może on zwiększyć swoje zyski. Kilka ładunków częściowych może przynieść większy zarobek niż ładunek całopojazdowy na tej samej trasie, jednak większa liczba miejsc załadunku i rozładunku oznacza także więcej dokumentacji, więcej czasu oczekiwania na awizacje i większe ryzyko powstania opoźnień.
W transporcie morskim ładunek częściowy nosi nazwę LCL (Less Than Container Load).

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry