Chcesz efektywniej zarządzać procesami transportowo-logistycznymi? W Systemie Smart Logistics od TIMOCOM znajdziesz aplikacje i interfejsy odpowiednie do swoich potrzeb.

Ładunek chłodniczy

to ładunek wymagający kontroli temperatury w zakresie -25°C do +25°C niezależnie od warunków atmosferycznych (np. mięso, wędliny, owoce morza, warzywa, owoce, lody, mrożonki, leki). Do przewozu tego typu ładunków wymagane są odpowiednie zabudowy; najczęściej chłodnie, mroźnie, izotermy, pojazdy dostawcze wyposażone w izolowaną zabudowę, kontenery chłodnicze z agregatem chłodzącym. Transport chłodniczy jest bardzo wymagający i niejednokrotnie podlega surowym warunkom sanitarnym. Zgodnie z dobrą praktyką transportową produkty wymagające kontrolowanej temperatury podczas transportu powinny być schłodzone do określonej temperatury. Środek transportu, do którego ma być załadowany produkt, również powinien być schłodzony.

Patrz również:

  • Transport chłodniczy

    Jest to transport towarów chłodniczych i mrożonych, wymagający pojazdów zapewniających odpowiednie warunki temperaturowe przez określony czas. Transportem chłodniczym przewozi się towary wrażliwe na zmiany temperatury, np. produkty spożywcze i farmaceutyczne.

Zostań ekspertem w branży

Zapisz się poniżej do naszego newslettera, aby regularnie otrzymywać artykuły, które ułatwią Ci codzienną pracę i pomogą pogłębić wiedzę specjalistyczną.


Rejestracja do newslettera

Do góry