Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Ładunek chłodniczy

to ładunek wymagający kontroli temperatury w zakresie -25°C do +25°C niezależnie od warunków atmosferycznych (np. mięso, wędliny, owoce morza, warzywa, owoce, lody, mrożonki, leki). Do przewozu tego typu ładunków wymagane są odpowiednie zabudowy; najczęściej chłodnie, mroźnie, izotermy, pojazdy dostawcze wyposażone w izolowaną zabudowę, kontenery chłodnicze z agregatem chłodzącym. Transport chłodniczy jest bardzo wymagający i niejednokrotnie podlega surowym warunkom sanitarnym. Zgodnie z dobrą praktyką transportową produkty wymagające kontrolowanej temperatury podczas transportu powinny być schłodzone do określonej temperatury, środek transportu do którego ma być załadowany produkt również powinien być schłodzony.

Patrz również:

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej