Prawo transportowe 01.06.2023
2

Zakaz jazdy ciężarówek – Boże Ciało 2023

Sprawdź ograniczenia w ruchu 8 czerwca 2023 r.

zakazy-ruchu-ciezarowek-blog-timocom

Czerwcowe zakazy ruchu dla pojazdów ciężarowych zaczną się już w środę 7 czerwca, w przeddzień święta Bożego Ciała. Oznacza to, że dni wolne od ograniczeń – biorąc pod uwagę weekendowe zakazy jazdy, to zaledwie poniedziałek i piątek. Jak zaplanować transport w jeden z najbardziej wymagających tygodni czerwca?

7 czerwca – gdzie będzie obowiązywać zakaz ruchu ciężarówek?

Ograniczenia w ruchu w środę 7 czerwca 2023 r. dotyczą tylko dwóch europejskich państw: Polski i Chorwacji. W naszym kraju zaczną się o godz. 18:00 i potrwają do godz. 23:00, obejmą zaś tylko pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. W Chorwacji zaś zakaz jazdy będzie obowiązywać między godz. 18:00 a godz. 22:00 i będzie dotyczyć pojazdów ciężarowych oraz zestawów o DMC powyżej 7,5 ton, a także pojazdów z przyczepami o długości przekraczającej 14 metrów.

8 czerwca – zakaz jazdy w Polsce i krajach europejskich

Chociaż Boże Ciało jest świętem obchodzonym w każdym kraju katolickim, nie wszędzie obowiązuje całkowity zakaz jazdy ciężarówek. Planując transport obejmujący 8 czerwca 2023 r. pod uwagę należy wziąć takie kraje, jak:

Austria – zakaz jazdy od godz. 00:00 do 22:00

Chorwacja – zakaz jazdy od godz. 14:00 do 23:00

Luksemburg – zakaz jazdy od godz. 00:00 do 21:45 *

Niemcy (Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saara) – zakaz jazdy od godz. 00:00 do 22:00 **

Polska – zakaz jazdy od godz. 8:00 do 22:00

* zakaz ruchu dotyczy ciężarówek o DMC powyżej 7,5 ton (zarówno z jak i bez przyczepy), jadących w stronę Niemiec

** zakaz jazdy obowiązuje pojazdy o DMC powyżej 7,5 ton oraz pojazdów ciężarowych z przyczepami.

Planowanie tras i omijanie zakazów jazdy dzięki TIMOCOM Marketplace

Niespodziewane zakazy dla ciężarówek, roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu to sytuacje, w których warto wesprzeć się sprawdzony rozwiązaniem. Planowanie Tras w funkcji Trasa i Koszty w TIMOCOM Marketplace pozwoli wytyczyć najlepszą i najszybszą trasę za pomocą kilku kliknięć, a Kalkulator Kosztów Transportu łatwo obliczyć, ile zapłacisz za przewóz.

Pop-up image
Chcesz mieć aktualne artykuły z branży TSL w zasięgu ręki?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco
z wiadomościami ze świata transportu i logistyki!

Do góry