TimoCom Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TimoCom – Lider rynku giełd frachtowych i pustych przestrzeni ładunkowych w Europie!

TimoCom napędza Europę!Łączymy frachty z wolnymi powierzchniami ładunkowymi

Jak wiele podobnych historii, również i ta zaczęła się od braku odpowiedniego rozwiązania. W kwietniu 1997 roku spedytor Jens Thiermann poszukiwał ogólnoeuropejskiej platformy, która umożliwiała zawieranie zleceń transportowych. Jednak żaden ze znalezionych przez niego programów, nie spełniał jego oczekiwań. Doszedł wtedy do wniosku, że sam stworzy takie narzędzie. W ten oto sposób powstała firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH i rozpoczęto prace nad stworzeniem własnej giełdy frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych. Projekt ten realizowano wyłącznie wieczorami i w weekendy, poza normalną pracą zawodową.

Odważny start- up spowodował, że TimoCom stał się odnoszącą sukcesy, średniej wielkości firmą specjalizującą się w dziedzinie IT dla branży transportowej i logistycznej. TimoCom stworzył największą europejską platformą transportową, na której każdego dnia wystawianych jest do pół miliona międzynarodowych ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych. Platforma tworzy sieć logistyczną składającą się z ponad 36.000 sprawdzonych firm.

Ze względu na specjalizację i międzynarodowość przedsiębiorstwa IT, w centrali firmy w Erkrath niedaleko Düsseldorfu, a także w przedstawicielstwach w Polsce, Czechach i na Węgrzech pracuje dziś łącznie ponad 400 osób z 24 krajów. Firmą zarządzają Jens Thiermann i jego syn Tim Thiermann. W ten sposób łączą się wieloletnie doświadczenie i nowe perspektywy. Wspólnie mogą spojrzeć na zrealizowane przedsięwzięcia, kluczowe zarówno dla firmy jak i całej branży TSL.

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.