TimoCom Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.

TimoCom Dane i fakty

Firma

Nazwa TimoCom Soft- und Hardware GmbH
Zarząd Jens Thiermann, Tim Thiermann
Opis

Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH została utworzona w 1997 roku i jest dostawcą usług IT dla wszystkich przedsiębiorstw zaangażowanych w transport.

W przeciągu zaledwie kilku lat od rozpoczęcia działalności TimoCom rozwinął się w średniej wielkości przedsiębiorstwo. Razem z dużą grupą międzynarodowych pracowników oferuje trzy europejskie platformy zleceń: będącą liderem w Europie giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo®, platformę online do przetargów na transport – TC eBid®, a także giełdę powierzchni magazynowych. Portfolio produktów firmy zostało uzupełnione o TC eMap®, moduł kalkulacyjny tras wzbogacony o funkcję monitorowania pojazdów. Wszystkie programy są niezwykle przyjazne w użytkowaniu, dostępne w 44 krajach i w 24 językach.

Produkty TimoCom zapewniają wydajność, funkcjonalność i bezpieczeństwo

W międzynarodowej giełdzie frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych TC Truck&Cargo® każdego dnia ogłaszanych jest do pół miliona ofert transportowych. To narzędzie pomaga optymalizować moce przerobowe, a także unikać kosztowych, pustych przebiegów. TC eBid® to praktyczna, internetowa platforma do przetargów na transport, która stała się aplikacją powszechnie używaną przez przedsiębiorstwa z sektora produkcji i handlu, jak również spedytorów. Giełda magazynowa umożliwia oferowanie i przeglądanie powierzchni magazynowych w całej Europie. Co więcej, z modułem kalkulacyjnym tras TC eMap® wszystkie powszechnie stosowane systemy GPS zostały połączone na jednej platformie. Wszystkie produkty posiadają łatwy w obsłudze program nawigacyjny.

Wsparcie projektów społecznych

TimoCom poprzez udział w kampanii "Ambasadorzy Transportu" angażuje się między innymi w akcje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, porozumienia między wszystkimi użytkownikami dróg, a także wsparcia młodych kadr dla branży transportowej.
Obrót 54 mln. Euro (rok 2014)
Pracownicy 403 (na koniec 2015r)
Siedziba firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH
Bessemerstr. 2-4
40699 Erkrath

Ważne daty

1997
1999
 • TimoCom otwiera przedstawicielstwo w Polsce, a zaraz potem w Czechach i na Węgrzech
2003
 • TimoCom świętuje przyjęcie swojego 10.000 klienta
2004
2006
 • Oficjalne wprowadzenie na rynek TC Truck&Cargo® w wersji online
2007
 • Oficjalne wprowadzenie na rynek TC Profile®
 • Jubileusz 10 lecia istnienia firmy
2009
 • Wprowadzenie na rynek TC eBid® – platformy do europejskich przetargów na transport
 • Ponad 20.000 klientów korzysta z platform zleceń oferowanych przez TimoCom
2010
 • Platforma TC eBid® zostaje odznaczona znakiem jakości "Zakup ładunków" przez Federalne Zrzeszenie Gospodarki Materiałowej, Zakupów i Logistyki (Bundesverband Material-wirtschaft, Einkauf und Logistik e.V.- BME)
 • Wprowadzenie na rynek aplikacji barometru transportowego
2011
 • Rekordowy 19.04.: 421.383 ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych w TC Truck&Cargo®
 • Zdobycie tytułu "Najlepszej Marki 2011" (po raz trzeci z rzędu)
2012
2013
 • Włączenie w TC eMap® funkcji trackingu (monitorowania pojazdów), obejmującej wielu różnych dostawców telematycznych
2014
 • Mobilny dostęp do wszystkich platform TimoCom dzięki aplikacji barometru transportowego
2015
TimoCom w sieci

Znajdziecie nas tutaj:

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.