O TIMOCOM

Nasza wizja:

Całe TIMOCOM łączy wspólna wizja przyszłości logistyki. Wierzymy w świat bez wyzwań logistycznych. Dlatego naszą misją uczyniliśmy tworzenie inteligentnej, bezpiecznej i prostej logistyki. Tę przyszłość nazywamy: Augmented Logistics. Augmented Logistics jest także naszą obietnicą. Gdyż rozumiemy przez nią rozszerzenie, ulepszenie, wzmocnienie, zwiększenie i wzrost logistyki. Dla naszych Klientów oznacza to, że swoim wyzwaniom logistycznym sprostają w sposób inteligentny, bezpieczny i prosty.

Historia naszego sukcesu

Brakujące rozwiązania cyfrowe są nie tylko dziś naszym bodźcem, były także powodem założenia firmy. W kwietniu 1997 roku spedytor Jens Thiermann poszukiwał ogólnoeuropejskiej platformy, która umożliwiała zawieranie zleceń transportowych. To co znalazł po prostu nie odpowiadało niestety ani jego wyobrażeniom ani wymaganiom. Doszedł wtedy do wniosku, że sam stworzy takie narzędzie. W ten oto sposób powstała firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH i rozpoczęto prace nad stworzeniem własnej giełdy frachtów i wolnych powierzchni ładunkowych. Projekt ten realizowano wyłącznie wieczorami i w weekendy, poza normalną pracą zawodową. Od odważnego startu stał się dziś jednym z najskuteczniejszych specjalistów średniej wielkości w dziedzinie IT i danych dla europejskiej branży logistycznej. W roku 2018 TimoCom Soft- und Hardware GmbH zmienił nazwę firmy na TIMOCOM GmbH.

Nasza oferta

Jako prekursor i asystent sieci logistycznych oferujemy pierwszy System Smart Logistics, w którym codziennie zgłasza się i przetwarza do 750.000 międzynarodowych ofert ładunków i przestrzeni ładunkowych. Częścią Systemu jest także nasza neutralna sieć obejmująca ponad 43.000 sprawdzonych firm. Neutralność jest tutaj ważną zaletą, gdyż transakcje zawierane są bezpośrednio między partnerami umowy.

Jesteśmy wszechstronni

Z powodu naszej specjalizacji oraz międzynarodowego charakteru w naszej centrali firmowej w Erkrath niedaleko Düsseldorfu, jak też w przedstawicielstwach w Polsce, Czechach i na Węgrzech pracuje dziś ponad 500 pracowników 30 narodowości. Firmą zarządzają założyciel, Jens Thiermann i jego syn Tim Thiermann. W ten sposób na szczeblu zarządczym firmy rodzinnej łączą się wieloletnie doświadczenie i nowe perspektywy. Wspólnie mogą spojrzeć na wiele etapów, które zarówno spółka jak i branża TSL ma za sobą.

TIMOCOM w liczbach

500+

pracownicy (łącznie)

30+

narodowość (pracownicy)

74,6

mln. euro obrotu

22

lat doświadczenia w IT

4

lokalizacje

43tyś +

międzynarodowych klientów

Dane z: 01/2019

TIMOCOM - Dane i fakty

Nazwa TIMOCOM GmbH
Zarząd Jens Thiermann, Tim Thiermann
Pracownicy ponad 500 pracowników 30 narodowości.
Siedziba firmy Timocom Platz 1, DE-40699 Erkrath
Przedstawicielstwa Polska, Czechy, Węgry
Obrót 74,6 mln. euro (rok 2018)
Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej