TimoCom Logo

Obsługa JavaScript Twojej przeglądarki jest wyłączona.

W wyniku tego funkcjonalność tej strony została ograniczona. Aby zwiększyć komfort korzystania z internetu zalecana jest tymczasowa aktywacja JavaScript w ustawieniach przeglądarki.
TimoCom – Zaangażowanie

TimoCom – w trosce o środowisko naturalne i społeczeństwo

Ekologia

Środowisko & TimoCom - przyszłościowe zarządzanie transportem

Środowisko

Z przekonaniem angażujemy się w ochronę środowiska i konsekwentnie rozbudowujemy nasze zaangażowanie w tym obszarze. Poniżej znajdą Państwo wykaz działań, które do tej pory zrealizowaliśmy:

 • Pokrycie zapotrzebowania na energię z odnawialnych w 100% źródeł (roczna oszczędność CO2 wynosi ok. 400 ton)
 • Redukcja zużycia prądu całej infrastruktury IT aż o 40% ¹
 • Rozsyłanie korespondencji w skali całej Europy w sposób neutralny dla emisji CO2 za pośrednictwem Deutsche Post GoGreen
 • Wewnątrzzakładowe dni dla ekologii i konkursy pomysłów
 • "Wirtualne" faxy odczytywane na ekranach monitorów
 • Używanie wyłącznie papieru z certyfikatem FSC

Motywacja do angażowania się w ochronę środowiska, a także utrzymania jej w przyszłości wynika z naszego codziennego życia. Stale konfrontowani jesteśmy z zanieczyszczeniem środowiska i trwonieniem zasobów naturalnych. Jednakże z podobną częstotliwością pojawiają się też informacje z propozycjami rozwiązań i właśnie tutaj mamy coś do zaoferowania. Aktualnie nastawiliśmy TimoCom na szeroko rozumianą ekologię i jesteśmy pewni, że osiągniemy nasz cel, by stać się najbardziej przyjazną dla środowiska platformą zleceń. W pełni uzasadnione jest stwierdzenie: Wszyscy mówią o Green Logistic - my ją tworzymy.

Mniejsza emisja CO2, ponieważ …


1 Wartość porównawcza roku 2008 do 2010

Społecznie
Środowisko & TimoCom - przyszłościowe zarządzanie transportem

Społeczność

Jako przedsiębiorca zorientowany na przyszłość wykorzystujemy nasze zasoby, aby stać się firmą zaangażowaną w społeczne projekty. TimoCom jako mecenas wspiera następujące projekty:

DocStop – w trosce o odpowiednie warunki pracy dla zawodowych kierowców

Za pomocą inicjatywy o lepsze medyczne zaplecze dla zawodowych kierowców będących w trasie, DocStop troszczy się o większe bezpieczeństwo na autostradach. "Tylko zdrowy kierowca jest bowiem bezpiecznym kierowcą“. Jako partner w branży transportowej wspieramy tę akcję z pełnym przekonaniem.

Problem pojawia się wtedy, kiedy u kierowcy będącego w trasie wystąpią ostre dolegliwości lub zachoruje i nie może tak po prostu pójść do lekarza. Od 2007 roku DocStop robi jednak wszystko, aby to umożliwić. Na terenie Niemiec do akcji dołączyło już 700 partnerów w postaci klinik, szpitali i gabinetów lekarskich.  Każdego miesiąca 400 kierowców korzysta z tego medycznego zaplecza. Również zagraniczni kierowcy, poruszający się po niemieckich drogach są pod opieką, dostępnej w 23 językach, infolinii DocStop.

Projekt wkrótce zostanie wprowadzony w kolejnych europejskich krajach. W 2013 roku, w Padborg/DK powstały już pierwsze cztery punkty informacyjne DocStop, które są wspierane przez Duńskie Zrzeszenie Firm Transportowych ITD.

Tak funkcjonuje DocStop: W przypadku wystąpienia w trasie problemów zdrowotnych, kierowca, za pomocą serwisu ADAC Truck Service, nawiązuje po prostu kontakt z infolinią DocStop. Opisuje krótko swoje dolegliwości, podaje miejsce postoju, kierunek, w którym zmierza, a następnie bezpośrednio dowiaduje się, gdzie na jego trasie znajduje się następny partner DocStop oraz możliwość postoju. Tam kierowca zostanie niezwłocznie zbadany przez lekarza.

„Cieszymy się z szybkiej i nieskomplikowanej pomocy ze strony TimoCom. Otrzymane wsparcie wykorzystamy, aby wkrótce rozpowszechnić DocStop również poza granicami Niemiec.“ – mówi Inicjator DocStop Rainer Bernickel, PHK a.D. i Europejski Referent ds. Bezpieczeństwa Drogowego.

Federalny Krzyż Zasługi

Za swoje zasługi w sprawach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i sprawach zawodowych kierowców, Rainer Bernickel otrzymuje Federalny Krzyż Zasługi

Odznaczenie

15. grudnia 2010 Rainer Bernickel odebrał Federalny Krzyż Zasługi za swoje dokonania w sprawach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawach zawodowych kierowców – w szczególności za skuteczne wdrożenie inicjatywy DocStop.

  film z przyznania odznaczenia

TimoCom wspiera szkolny projekt „Uciekaj z martwego punktu“

Szczególne zaangażowanie jest dla nas ważne – i warte wsparcia. Z tego powodu wspieramy pracę Okrągłego Stołu, honorowej organizacji, która wraz ze szkolnym projektem „Uciekaj z martwego punktu“ -przyczynia się do wzrostu świadomości w zakresie zapobiegania wypadkom drogowym.

TimoCom wspiera szkolny projekt 'Uciekaj z martwego punktu'

Ciężarówki skręcające w prawo wciąż powodują tragiczne wypadki. Akcja „Uciekaj z martwego punktu“ zamierza zainicjować w możliwie największej ilości szkół podstawowych ten temat jako lekcję dla dzieci w klasach 3 i 4. W praktycznej części przedstawienia na podwórku szkolnym prezentowana jest ciężarówka wraz z kierowcą, aby bezpośrednio wyczulić dzieci na niebezpieczeństwo związane z martwym punktem. Przy tej okazji całą klasę ustawia się w martwym punkcie. Następnie po kolei każde dziecko wsiada do kabiny kierowcy, aby samodzielnie zobaczyć, że z tego miejsca żadne inne dziecko nie jest widoczne.

Od 2006 roku zostało już przeprowadzonych ponad 500 takich prezentacji. Przez wspieranie tego projektu chcemy przyczynić się do tego, aby ta liczba stale rosła.

„Dzięki darowiźnie z TimoCom możemy i będziemy dalej rozwijać projekt oraz utrzymywać niskie koszty, tak aby można go było dalej przeprowadzać.“

 

TimoCom wspiera szkolny projekt 'Uciekaj z martwego punktu' - © Okrągły Stół Niemcy

Dom Św. Rafała pomaga dzieciom i młodzieży z całego świata.

Spojrzenie poza "czubek własnego nosa" to nasze codzienne zadanie. Patrzymy jednak również na to, co dzieje się w naszej okolicy. Nasze zainteresowanie i serce zdobył Dom Św. Rafała w centrum Dusseldorfu. To tutaj każdego dnia 73 pracowników troszczy się o to, aby prawie 100 dzieci i nastolatków dotkniętych przeróżnymi historiami życia odnalazło dom.

Dom Św.Rafała w centrum Dusseldorfu. 73 pracowników każdego dnia troszczy się o to, aby prawie 100 dzieci i nastolatków dotkniętych przeróżnymi historiami życia odnalazło dom.

W pojedynczych grupach uczą się nie tylko żyć ze sobą nawzajem, ale również rozwijać własne, samodzielne perspektywy. Wycieczki, kursy komputerowe czy lekcje muzyki są istotne dla całościowej koncepcji rozwoju, nie są jednak pokrywane z państwowych funduszy. Jako przedsiębiorstwo z Dusseldorfu chętnie pomagamy i wspieramy raz do roku takie akcje jak: wspinaczka, projekt tańca czy wyprawy naukowe na łono natury. W akcję tę wnosimy również bardzo osobisty wkład: Podczas corocznej wiosennej imprezy, pracownicy TimoCom bezpośrednio na miejscu wspierają dzieci i młodzież.

O Domu Św. Rafała: Założony został już w 1851 roku jako obiekt mieszkalny i do dnia dzisiejszego utożsamiany jest z wartościami ludzkimi i społecznymi. Należą do nich:

„pełne miłości ludzkie towarzystwo, wychowanie, opieka, porady, wskazówki w wielu rozwojowych i życiowych sytuacjach, przezwyciężanie sytuacji kryzysowych i społeczna praca grupowa.“

Nieistotna jest narodowość czy wyznanie – Dom Św. Rafała jest otwarty dla wszystkich dzieci, które nie doświadczyły niezbędnej miłości czy wsparcia.

 

TimoCom wspiera Dom Św.Rafała w Dusseldorfie

Odpowiedzialność za pracowników

TimoCom Pracownicy - Odpowiedzialność za pracowników

Pracownicy

TimoCom przywiązuje dużą uwagę do koleżeńskich stosunków pomiędzy wszystkimi pracownikami. Jednocześnie zapewniamy naszym pracownikom ciekawe warunki pracy. Składają się na nie:

 • uczciwe świadczenia socjalne
 • regularne "dni zdrowia" z możliwością sprawdzenia stanu zdrowia przez lekarza firmowego
 • warsztaty i szkolenia
 • kadra zarządzająca i kierownicy grup w większości wybrani są spośród pracowników
 • pozazakładowe wydarzenia jak kursy sportowe czy językowe, a także imprezy firmowe

W TimoCom pracuje obecnie ponad 400 koleżanek i kolegów z ponad 24 krajów. Tę międzynarodowość i związaną z nią różnorodność mentalności i doświadczeń postrzegamy jako ogromne bogactwo naszej firmy, którego nie chcemy nigdy utracić.

Ponadto osobom rozpoczynającym karierę zawodową oferujemy gruntowne szkolenie. Nasza koncepcja szkolenia jest "znakomita" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pod koniec roku 2009 TimoCom został wyróżniony przez Federalny Urząd Pracy w Niemczech "Certyfikatem za wspieranie młodych kadr".

Program edukacyjny: Wsparcie dla młodych kadr

Program edukacyjny TimoCom wspiera rozwój młodych

TimoCom prowadzi warsztaty dla przyszłych pracowników branży transportowej

Jako dostawca największej europejskiej platformy transportowej od lat współpracujemy ze szkołami i uczelniami z całej Europy. Reagując na sygnały z branży związane z zapotrzebowaniem na wyspecjalizowaną, posiadającą praktyczne umiejętności kadrę, zdecydowaliśmy się na stworzenie programu edukacyjnego dedykowanego dla uczniów szkół średnich i wyższych.

TimoCom - Praktyczne studia = pewna przyszłość

Umożliwia on nabycie praktycznych umiejętności związanych z optymalnym wykorzystaniem naszych narzędzi. Dzięki temu uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje, co z kolei ułatwia im późniejsze odnalezienie się na mocno konkurencyjnym rynku pracy. W ramach programu udostępniamy broszury edukacyjne, prowadzimy warsztaty dotyczące optymalnego wykorzystania naszej platformy oraz aktywujemy zainteresowanym placówkom bezpłatny dostęp do wersji edu naszych programów.

Wykładowco, studencie – jeśli również uważasz, że "praktyczne studia = pewna przyszłość" i chcesz, aby Twoja szkoła uczestniczyła w naszym bezpłatnym Programie Edukacyjnym – skontaktuj się z nami już dziś: marketing.pl@timocom.com.

Aktualnie współpracujemy i dbamy o rozwój uczniów m.in. następujących szkół i uczelni:

 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Olsztynie
 • Politechnika Krakowska
 • Akademia Morska w Szczecinie
 • i wiele innych...
Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam.