09.12.2022

Nowość: ubezpieczenie mienia w transporcie dla rynku spot

Strategiczne partnerstwo TIMOCOM i SCHUNCK GROUP

MWD_Schunck_900x600-presse-web

Firmy TIMOCOM i SCHUNCK GROUP nawiązały współpracę w zakresie ubezpieczeń towarów w transporcie. Tym samym od teraz wszyscy klienci TIMOCOM mogą ubezpieczyć pojedyncze ładunki w Marketplace i to zaledwie za pomocą kilku kliknięć.

 "To rozwiązanie jest interesujące przede wszystkim dla małych firm i takich, które nie mają stałych umów ramowych z firmami ubezpieczeniowymi." - mówi Gunnar Gburek, Head of Business Affairs w TIMOCOM.

Ubezpieczenie transportowe w TIMOCOM: pełna ochrona na korzystnych warunkach

Utrata, uszkodzenie czy niewłaściwa dostawa - ktoś musi zapłacić za straty finansowe poniesione w czasie transportu, w tym załadunku, rozładunku i ewentualnego magazynowania. Jednak w wielu przypadkach odpowiedzialność prawna spedytorów i przewoźników nie wystarcza na pokrycie wartości towaru. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest ubezpieczenie mienia w transporcie. Opiera się ono na rzeczywistej wartości towaru, nawet jeśli przekracza ona ustawową maksymalną granicę odpowiedzialności cywilnej z tytułu odpowiedzialności w transporcie. W ten sposób osoby ubezpieczone nie są pozostawione z kosztami w przypadku wystąpienia szkody.

"Wraz z naszym partnerem, firmą TIMOCOM możemy ubezpieczać klientów cyfrowo w szybki sposób i na zasadach fair play, a klienci TIMOCOM mogą wybierać pomiędzy czterema modelami cenowymi w zależności od wartości towaru -  aż do 100.000 €" - mówi Thomas Wicke, Geschäftsführer firmy SCHUNCK GROUP. - "Szczególnie cieszy nas fakt, że możemy uczynić proces ubezpieczenia towarów w transporcie prostym, szybkim i wygodnym dla klientów przy pomocy interfejsu Giełdy Transportowej TIMOCOM, a więc dokładnie tam, gdzie powstaje potrzeba."

Ubezpieczenie w transporcie jest dostępne na Giełdzie Transportowej i można je dokupić do każdego pojedynczego frachtu przy pomocy jednego kliknięcia. Niezbędne do ubezpieczenia dane są przenoszone bezpośrednio z oferty frachtu, zatem ręczne przenoszenie danych nie jest już konieczne.
 

SCHUNCK GROUP – kim jest nowy partner TIMOCOM?

SCHUNCK GROUP (www.schunck.de) to wiodący broker ubezpieczeniowy i dostawca usług dla branży logistycznej. Poza kompetencją i wieloletnim doświadczeniem jej największe atuty stanowią innowacyjne produkty i rozwiązania informatyczne. Działalność SCHUNCK Group koncentruje się wokół doradztwa i pośrednictwa w zindywidualizowanych rozwiązaniach ubezpieczeniowych dla poszczególnych ryzyk, adresowanych do średniej wielkości firm. Oferta ubezpieczeniowa naszego partnera rozciąga się od odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym i przewozu towarów, przez odpowiedzialność handlową, środowiskową i produktową oraz zarządzanie emeryturami, aż do nieściągalnych długów i faktoringu, a także ubezpieczenia cybernetyczne. 

Utworzona w 1919 roku firma SCHUNCK należy do Ecclesia Group, zatrudniającej ponad 2400 pracowników i będącej największym brokerem ubezpieczeniowym w Niemczech dla firm i instytucji. Siedziba SCHUNCK GROUP znajduje się w Monachium. Ponadto istnieje dziewięć oddziałów w Niemczech, firma-córka w Hiszpanii oraz globalna sieć 180 brokerów na całym świecie.

Chcesz poznać szczegóły oferty SCHUNCK dla klientów TIMOCOM?


Pobierz informację prasową

G.R.

Do góry