Przyszłość logistyki:

firmy TIMOCOM i Roland Berger publikują białą księgę FreightTech

Udostępnij na ...
06.02.2020

Firma TIMOCOM wspólnie z firmą Roland Berger opublikowała dziś białą księgę, czyli raport poświęcony rozwojowi i definicji sektora „FreightTech” w obrębie branży logistycznej. Dokument identyfikuje technologie cyfrowe, stosowane aktualnie i dopiero wchodzące, które zdaniem doradców biznesowych w ciągu najbliższych pięciu lat zmienią kształt całego łańcucha wartości. Autorzy dokonali m.in. analizy ponad 90 przedsiębiorstw i 100 europejskich start-upów oraz przeprowadzili indywidualne wywiady z ekspertami branżowymi i obecnymi uczestnikami rynku. 

Firma TIMOCOM wspólnie z firmą Roland Berger publikuje białą księgę poświęconą rozwojowi i definicji sektora „FreightTech” w ramach branży logistycznej. Dokument identyfikuje technologie cyfrowe, stosowane aktualnie i dopiero wchodzące, które w ciągu najbliższych pięciu lat zmienią kształt całego łańcucha wartości.
Udostępnij na ...

Biała księga wskazuje m.in., w jaki sposób przedsiębiorstwa logistyczne mogą skorzystać na obecnych tendencjach, implementując innowacyjne technologie przewozowe:
  • Maksymalizacja cen oraz udziałów w rynku przez oferowanie klientom nowego poziomu wartości usług.
  • Zwiększenie ekonomiczności procesów operacyjnych i sprzedażowych dzięki zoptymalizowanym przepływom informacji.
  • Posługiwanie się innowacjami dokonanymi przez innych uczestników rynku w celu wykorzystywania i zwiększania własnego potencjału wzrostu.

Biała księga wyróżnia w sektorze FreightTech trzy następujące kategorie:
  • Integracja – wykorzystanie chmur obliczeniowych oraz ekosystemów cyfrowych, takich jak platformy logistyczne i technologia blockchain, w celu łączenia uczestników rynku i standaryzowania procesów.
  • Automatyzacja – zastosowanie systemów zarówno statycznych, jak również dynamicznych, w tym druku 3D i pojazdów autonomicznych; automatyzacja ułatwia przestrzeganie różnego rodzaju przepisów.
  • Inteligencja – przetwarzanie i analizowanie big data do optymalnego planowania dostaw i dystrybucji, zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do przewidywania odstępstw od planów oraz wykorzystanie sensoryki i łączności do śledzenia i sortowania towarów, co umożliwia wizualizację łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym.

„Wierzymy w przyszłość, w której rozwiązania integracyjne, takie jak nasz System Smart Logistics, oraz transformacja cyfrowa doprowadzą do pełnego usieciowienia przekraczającego granice branży” – komentuje Tim Thiermann, członek zarządu firmy TIMOCOM. TIMOCOM, firma od zawsze będąca pionierem w dziedzinie nowych technologii i cyfrowym liderem branży logistycznej, zamierza znacząco przyczynić się do budowy europejskiego sektora FreightTech. „Dlatego do 2030 roku zainwestujemy około 100 milionów euro w badania i rozwój” – deklaruje Thiermann. W centrum zainteresowania znajdują się aplikacje logistyczne, które będą motorem transformacji cyfrowej w europejskiej logistyce.
„Cyfryzacja radykalnie zmienia branżę logistyczną – nie tylko od strony technologicznej, lecz również strategicznej” – ocenia Marc Pisoke, współautor badania i partner w firmie Roland Berger. „Możliwe jest łączenie ze sobą danych pochodzących z rozmaitych źródeł; jednocześnie automatyzacja coraz bardziej zwiększa wydajność procesów logistycznych. Dzięki temu powstają innowacyjne modele biznesowe oraz cały ekosystem dostawców modułowych rozwiązań logistycznych. Tradycyjne przedsiębiorstwa logistyczne muszą więc w porę dostosowywać swoje modele działania do zmieniającego się rynku, aby nie wypaść z gry”.

Całą białą księgę można pobrać bezpłatnie pod poniższym linkiem: https://www.timocom.co.uk/freighttech2020


O firmie TIMOCOM
TIMOCOM GmbH to średniej wielkości przedsiębiorstwo z sektora FreightTech. Jako eksperci w zakresie technologii informacyjnych i analizy danych pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów logistycznych, oferując inteligentne, bezpieczne i proste rozwiązania. Nasz System Smart Logistics łączy ze sobą ponad 43 000 sprawdzonych firm, zgłaszających codziennie do 750 000 międzynarodowych ofert przestrzeni ładunkowych.

O firmie Roland Berger
Założona w 1967 roku firma Roland Berger to jedyny światowy lider rynku doradztwa biznesowego o niemieckim pochodzeniu i europejskich korzeniach. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników w 35 krajach i działa z powodzeniem na wszystkich liczących się rynkach światowych. 52 biura firmy Roland Berger znajdują się w najważniejszych ośrodkach gospodarczych świata. Firma stanowi zrzeszenie około 230 niezależnych partnerów, którzy są jej wyłącznymi właścicielami.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej