skip navigation

Leksykon transportowy

Wpisy do leksykonu

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Giełda powierzchni magazynowych

Internetowa giełda powierzchni magazynowych jest wyszukiwarką magazynów. Za jej pośrednictwem udostępnia się wolne magazyny i powierzchnie magazynowe. Usługodawcy korzystają z platformy, by zaprezentować swoje wolne zasoby wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami. Te przedsiębiorstwa natomiast, które dysponują towarami, lecz nie posiadają wystarczającej i / lub odpowiedniej powierzchni magazynowej, mogą ją za pośrednictwem giełdy znaleźć. Wyszukiwanie skutkuje wynikami dopasowanymi do towarów, które mają być przechowywane. W tym celu użytkownik najpierw podaje w wyszukiwarce preferowane kryteria dotyczące sposobu korzystania z magazynu, jego rodzaju, wielkości lub miejsca. Następnie system oblicza zgodność między ofertą zarejestrowanych wolnych powierzchni magazynowych, a zapotrzebowaniem. Z pomocą internetowej giełdy powierzchni magazynowych przedsiębiorstwa mogą w szybki i elastyczny sposób zareagować na potencjalny dołek magazynowy. Z drugiej strony są w stanie uniknąć pustostanów w magazynach oraz lepiej wykorzystać swój potencjał. Szanse na znalezienie odpowiedniego rozwiązania w giełdzie powierzchni magazynowych są tym wyższe, im większa i obszerniejsza jest pula ofert. Jako, że z powierzchni magazynowych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne, giełda powierzchni magazynowych może być interesująca także dla innych branż.

Patrz również:

  • Logistyka magazynowa

    to systematyczne, kompleksowe przechowywanie i zarządzanie towarami od przyjęcia ładunku, rozładunek, składowanie i kompletowanie w odpowiednio przygotowanych i strategicznie rozmieszczonych [...]

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych.

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry