Leksykon transportowy

Leksykon transportowy

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z

Naczepa

Naczepa to pojazd drogowy bez własnego napędu, wykorzystywany do transportu rzeczy (służy do przewożenia w zasadzie każdego rodzaju towaru). Zaprojektowano ją tak, że część pojazdu i znaczna część ładunku spoczywa na pojeździe silnikowym ciągnącym naczepę (ciągniku siodłowym). Aby zamocować naczepę do ciągnika siodłowego należy obniżyć tylne zawieszenie, podjechać siodłem pod naczepę, podpiąć przewody łączące instalację elektryczną, układ pneumatyczny i hamulcowy, a następnie podnieść zawieszenie ciągnika oraz schować nóżki naczepy. Naczepy dzielą się na uniwersalne, furgonowe, samowyładowcze, podkontenerowe, chłodnie, centralno osiowe, wielkogabarytowe, zabudowy wywrotkowe i naczepy do przewozu maszyn. Polska należy do czołowych producentów naczep w Europie.

Patrz również:

Warto być zawsze na bieżąco

Tutaj możecie Państwo zapisać się do bezpłatnego newslettera.

Rejestracja do newslettera

Brakuje ważnych informacji. Aby rozpocząć proces pobierania, wszystkie pola muszą być wypełnione.

Prosimy o poprawne uzupełnienie zaznaczonych pól.

Wszystkie pola oznaczone '*' są obowiązkowe i muszą zostać wypełnione.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na naszą politykę ochrony danych..

Rejestracja do newslettera:


Twoje dane osobowe (adres e-mail, nazwisko i imię) zostaną przez firmę TIMOCOM GmbH przekazane do bazy danych firmy SC-Networks GmbH (Sąd prowdzący rejestr: Enzianstr. 2, 82319 Starnber, wpisanej do KRS pod nr. HRB 14 65 73, przy sądzie okręgowym w Monachium). Firma SC-Networks GmbH działa w ramach prawa o ochronie danych osobowych na podstawie informacji przesyłanych przez firmę TIMOCOM GmbH.

Do góry

Zgadzam się na używanie przez tę stronę plików cookies na potrzeby analityczne oraz do personalizowania treści i reklam. Dowiedz się więcej